Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.7. 2017 17:31
číslo 68 otázky na angažmá

Jágr do Pittsburghu? Koukali, jestli nemám tři hlavy, říká reportér

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia
Jaromír Jágr

Zámoří stále řeší Jaromíra Jágra. Co se stalo na Floridě? A má číslo 68 šanci třeba jen na roční na angažmá v Pittsburghu? Novináři z prestižních deníků prozradili i něco ze zákulisí rozhovorů se šéfy klubů...

Ještě v průběhu června to prý vypadalo pro Jaromíra Jágra nadějně. "Mám dobré informace, že na konci sezony byl ředitel Panthers pověřen jednáním s Jágrem ohledně prodloužení kontraktu," píše ve svém sloupku pro New York Post reportér Larry Brooks. Jenže pak se prý něco stalo.


"Nabídka byla na stole, ale zase se vypařila. Možná to byl jen logický vývoj po angažování trenéra Boba Boughnera," přemýšlí uznávaný novinář. Ale také prý mohly být Jágrovy požadavky přemrštěné. Pětimilionová smlouva, kterou měl v poslední sezoně na Floridě byla příliš na pouhých 46 kanadských bodů a neúčast Panthers v play off.


Když vyšlo najevo, že se s Jágrem nepočítá, zbystřili manažeři v celé NHL. Ale jen málokdo si ho asi dokázal představit jako novou akvizici. Jenže diskutovalo se i o tom, že by česká hokejová ikona mohla jednu z posledních sezon odehrát v Pittsburghu. Jágr tam začínal, kruh by se uzavřel.


Když ale chatoval reportér Jason Mackey z Post-Gazzette se čtenáři listu, vyšlo najevo, že zájem posledního vítěze Stanley Cupu zrovna žhavý není. A to ani na jednoroční smlouvu.


"Když jsem na to téma zabrousil v rozhovoru s Jimem Ruterfordem, podíval se na mě, jako bych měl tři hlavy. Snad mi tím pohledem chtěl naznačit, abych lépe přemýšlel," vyprávěl Mackey o setkání s generálním manažerem Penguins, které se mělo uskutečnit 1. července.


Takže spojení Jágr a Penguins? Zdá se že opravdu NE.

ram TN.cz