Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 2. 2018
frajeři setkání veteránů

Jágr chválil Nedvěda: Byl výborný a rychlý. Nechápu, jak to dělá

Petr Nedvěd a Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia
Petr Nedvěd a Jaromír Jágr

Jaromír Jágr sice vyhrožoval, že v prvním utkání možná za Kladno odehraje jen jedno střídání. Nakonec strávil na ledě přes 20 minut. K výhře Rytířů 7:2 nad Benátkami navíc pomohl asistencemi u prvních tří branek a mohl si vychutnat vystoupení před vyprodanou halou, která se loučila s jeho kamarádem Petrem Nedvědem.

Ještě ve čtvrtek po prvním tréninku s Kladnem nevěděl, jestli nenastoupí jen na několik střídání. Potřebuje nasbírat 15 startů k tomu, aby v případě postupu Kladna mohl hrát i baráž o extraligu. "Nevěděl jsem, jestli vydrží koleno. Bylo to docela dobrý a žádné bolesti jsem neměl," vysvětloval Jágr. Z Calgary má prý ze sezony dobrý fyzický fond. "Náš trenér v Calgary je totální blázen na tréninky. Vydržet je, to je umění. Je to tam taky hodně vysoko, vzduch je tam hodně řídký, takže s dechem jsem vůbec neměl problémy. Mohl bych hrát každé druhé střídání. Jen ty starty tam nejsou, nohy postupně odcházejí," dodal.

V NHL hrál za Calgary naposledy 31. prosince proti Chicagu a chce se co nejrychleji dostat do zápasového rytmu. A navíc si nepřeje, aby před ním měli soupeři v první lize respekt. "Já bych byl radši, kdyby do mě šli. Já s hrou do těla nemám žádný problém, myslím, že pořád jsem tak silný, že mě málokdo srazí," podotkl Jágr.

Kladnu jeho přítomnost pomohla. Po prohrách 0:6 s Ústím a 0:4 s Karlovými Vary konečně přišly góly. A Jágr byl u prvních tří. "Bylo to ale hodně vyrovnané, což jsem vůbec nečekal. Zvlášť po té první třetině, kdy jsme vedli 2:0. Pustili jsme je do hry a to by se nám nemělo stávat. Bude to fuška. Těžší než jsem čekal, ale je to na druhou stranu pro nás velká výzva," podotkl Jágr.

Ve zbývajících šesti zápasech základní části by podle něj měl tým přepnout už na vyšší stupeň. "Musíme začít hrát, jako se hraje v play off. Nemůžeme si myslet, že je to základní část a pak se to nějakým způsobem nastartuje a přehodíme na vyšší obrátky. Tak to nefunguje," uvedl Jágr, který si zahrál si ve formaci s devatenáctiletým Adamem Kubíkem a o čtyři roky starším Patrikem Machačem. Kubík se předvedl v utkání čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí.

Na druhé straně nastoupil Petr Nedvěd, pro kterého byl duel ve WSM lize zápasovou rozlučkou za kariérou. Pauzu měl přitom dlouhé čtyři roky! "Byl neskutečný. Klobouk dolů. Na to, že nehrál čtyři roky a přijel z lyžování, tak hrál výborně. Všechno si odjezdil a připadal mi, že byl nejrychlejší. To teda není moc dobrá vizitka pro nás. Budeme muset šlápnout. Nebo se ho musíme zeptat, co dělá, abychom trénovali jako on," uznal Jaromír Jágr. I on byl rád, že mu dlouholetý kamarád pomohl s návratem. Pozornost si oba borci podělili.

čtk TN.cz