Publikováno 7. 1. 2018
NHL Přestoupí?

Jágr a Calgary? Obě strany pracují na odchodu a jednají, píší v zámoří

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia
Jaromír Jágr

Calgary v noci zase hrálo a Jaromír Jágr za něj zase nenastoupil. Už v minulých dnech se mluvilo o jeho přestupu, či konci kariéry. Zámořská média se tomuto tématu věnují i nadále. Podle nich je teď nejčerstvější informací to, že Jágrův agent Petr Svoboda má povolení jednat o přestupu pětačtyřicetiletého útočníka do jiného klubu NHL, případně o angažmá v Evropě.

Novináři v zámoří mají dobré informace. Ty, které se o Jágrovi objevují v posledních hodinách, ty navíc nejsou nikterak překvapivé. „Jeho dny v Calgary jsou sečteny. Jágr je na odchodu z Flames,“ píše například prestižní server Sportsnet.ca či Calgary Sun, který měl o slavné osmašedesátce často s předstihem správné informace už v minulosti.

 

 

Během vysílání z hokejového studia v nočním utkání mezi Calgary a Anaheimem (do něj Jágr znovu nebyl zařazen do sestavy) bylo řečeno toto: „Existuje určitá úcta, kterou si zaslouží, a kterou mu chce Calgary dát. Jeho agent Petr Svoboda dostal souhlas k tomu, aby jednal se všemi ostatními týmy v NHL, aby zjistil, jestli o něj mají zájem,“ řekl novinář Elliotte Friedman ze Sportsnetu.

 

 

Podle novinářů ze zámoří není příliš pravděpodobné, že by se Jágr vrátil do Čech, nebo že by ukončil kariéru. To jsou však dál jen spekulace, kterých může být nekonečno. Fakt, že by Jaromír Jágr opustil Calgary, je však logický. Trenér Gulutzan ho už dva zápasy drží mimo sestavu. Letos odehrál legendární útočník s číslem 68 pouze dvaadvacet zápasů, během kterých dal jen jeden gól a na šest jich přihrál. Navíc ho svazovalo vracející se zranění v dolní části těla.

lju TN.cz