Aktualizováno 9.8. 2017 19:47
mol cup 2. kolo

Jablonečtí se ve Mšeně zapotili. Do problémů je dostal Peltův syn!

Adam Pelta (vpravo)

Fotbalisté Jablonce postoupili do třetího kola domácího poháru. Na hřišti Mšena, hrajícího krajskou soutěž, ale prohrával 1:0, když vedoucí branku domácích vstřelil Adam Pelta, syn bývalého předsedy FAČR Miroslava Pelty. Nakonec však favorit zápas zvládl.

Téměř půl hodiny drželi fotbalisté Mšena s Jabloncem nerozhodný výsledek 0:0, první, kdo ale nakonec inkasoval, nebyl favorizovaný prvoligista, ale právě outsider zápasu. V osmadvacáté minutě zahrávali domácí pokutový kop a Adam Pelta se z puntíku nemýlil.

Jenže radost nevydržela Mšenu dlouho. Prakticky hned vzápětí totiž musel po červené kartě ze hřiště Koblížek a Jablonec měl před sebou více jak hodinovou přesilovku.

Tu poprvé využil sedm minut před přestávkou, kdy se prosadil Mehanovič, tentýž hráč o tři minuty později otočil skóre.

Jablonec se ale do konce zápasu ještě hodně nadřel. Uklidňující třetí gól totiž přišel až v 63. minutě z kopačky Mihálika. Definitivní tečku dal zápasu čtvrtým jabloneckým gólem opět Mehanovič, který tak završil hattrick.

Stejně jako Jablonec zvládly své zápasy všechny prvoligové celky, které se ve středu představily. Nejvíce práce měli fotbalisté Slovácka, kteří na trávníku Ústí nad Orlicí vyhráli až po penaltách.

Do třetího kola tak kromě Jablonce a Slovácka postupují i Ostrava, Teplice, Dukla Praha, Karviná a Liberec.