Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 29. 9. 2017
KHL Bratislavský Slovan

Izraelská posila Slovanu: Problémy s mafií, chudoba a spaní v krabici!

Eliezer Sherbatov
Zdroj: Instagram

Zajímavý rozhovor o svém životě poskytl Eliezer Sherbatov. Jeden z mála izraelských hokejistů v profesionálních soutěžích, který hraje za HC Slovan Bratislava, to měl v životě hodně těžké. Jeho rodina měla problémy s mafií, žila v chudobě a on sám kvůli tomu musel spát v krabici.

Eliezer Sherbatov se narodil v Izraeli ruským rodičům. Jejich život byl však hodně těžký. Právě do Izraele odešla rodina kvůli problémům s ruskou mafií. Ani v zemi, kde se Sherbatov narodil to nebylo ideální a následovala emigrace do Kanady. "Tato země nepřijímala. Když se emigrační pracovník ptal otce, proč chce emigrovat, tak mu řekl, že chce mít ze syna velkého hokejistu a tento sen chce uskutečnit právě v Kanadě," prozradil hokejista pro hokejzurnal.cz.

 

V té době měla rodina v kapse jen 25 dolarů a na krku tři malé děti. "Neuměli jazyk. Vím co je to chudoba. Spal jsem v krabici, protože mí rodiče neměli peníze na postýlku. Byly dny, kdy moji rodiče nejedli, jen proto, aby jsme mohli jíst my, já a moji dva bratři," pokračoval Sherbatov.

 

 


Sherbatov se stal prvním Izraelcem v KHL. "Když jsme přišli do Kanady neměli jsme nic, vůbec nic! Já vím, co to je chudoba. Právě za to, jsem dnes vděčný, že jsme neměli nic, jen touhu něco dokázat," řekl Sherbatov. Ten se do nejvyšší ruské soutěže dostal přes Francii a Kazachstán.

 


Tento hrdina, který měří jen 174 centimetrů, mnohokrát slyšel nevlídná slova. "V Kanadě jsem za zády mnohokrát slyšel, proč on, proč tento ruský Žid hraje profesionálně hokej, proč on a ne já, já jsem přece z Kanady. A teď se na mě podívej (smích), sedím v šatně KHL s takovými hráči jako Andrej Meszároš," vyprávěl rodák z Rehovota, který mluví plynule francouzsky, rusky, anglicky, hebrejsky a učí se slovensky.

 

 

Tento hokejista může být příkladem pro mnoho mladých hráčů. Nejen těm radí, aby nesedili hodiny u sociálních sítích a raději ve skutečném životě udělali něco, aby si splnili svůj sen!

lju TN.cz