Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 6. 2018
Fotbal Mistrovství světa

Írán potrápil Španěly, vyrovnání zabránil ofsajd! Rozhodl Costa

Diego Costa
Zdroj: Profimedia

Španělé zvítězili ve skupině B 1:0 nad Íránem gólem Diega Costy a mají velmi blízko k postupu do vyřazovací fáze. Na vítězství se však hodně natrápili a Írán byl blízko vyrovnání, rozhodčí ale gól neuznal kvůli ofsajdu.

Španělé museli dlouho dobývat hluboký obranný blok soupeře a těžko se dostávali do zakončení. Až v 54. minutě je vysvobodil šťastným gólem Diego Costa, který skóroval potřetí na turnaji. Íránci také dali gól, ale branka Sajjeda Ezatolahího neplatila kvůli ofsajdu.

 

 

Írán inkasoval teprve ve druhém z posledních 15 soutěžních zápasů. Španělsko protáhlo neporazitelnost trvající od mistrovství Evropy 2016 na 22 zápasů a nový trenér Fernando Hierro si připsal první výhru.

 

V posledním třetím kole skupiny A půjde už jen o to, kdo postoupí do osmifinále z prvního místa. V lepší pozici je Rusko, jemuž proti Uruguayi stačí remíza. Saúdská Arábie po debaklu 0:5 od domácího výběru ani ve druhém duelu na šampionátu neskórovala a s turnajem se rozloučí v zápase s Egyptem, který je rovněž bez bodu.

 

Suárez 52. reprezentačním gólem stylově oslavil jubilejní 100. start v národním dresu. Uruguay, která v březnu na turnaji v Číně porazila český celek 2:0, potvrdila formu a zvítězila popáté za sebou. Navíc v pěti letošních zápasech neinkasovala. Naopak Saúdové na světovém šampionátu podvanácté po sobě nezvítězili.

lju, ČTK TN.cz