pozvánka exkluzivně

Interview s Karolínou Plíškovou! Jaké je být světovou jedničkou?

Karolína Plíšková v interview na Nově
Zdroj: Nova Sport

Karolína Plíšková se v pondělí stala oficiálně světovou tenisovou jedničkou. Během uplynulého roku vyhrála čtyři turnaje. Byla ve finále US Open, v semifinále French Open a 9x porazila soupeřku z elitní desítky. A i proto je královnou.

Tenisové žebříčky se úderem půlnoci přeskupily a Karolína Plíšková je tak opravdu první Češkou, která se usadila na trůnu.

Že bude novou světovou jedničkou už ví skoro týden. Teď je to ale oficiální a tlak na pětadvacetiletou tenistku bude obrovský. Nápor na psychiku je to jako hrom. Stačí jedno zaváhání a všechno je zase jinak. Momentálně na druhou Rumunku Halepovou má náskok jen 185 bodů. Třetí Němka Kerberová ztrácí bodů 880.

Navíc teď přijdou turnaje v Americe, kde Plíšková obhajuje body za loňské vítězství ze Cincinnati a finále z US Open - tedy nic jednoduchého.

Exkluzivní půlhodinový rozhovor s čerstvou světovou jedničkou si nenechte ujít zítra v půl desáté večer na Nově.