Publikováno 6. 10. 2017
hokej přehlídka gólů

Hvězdy pálí jako o závod. Tohle NHL viděla naposled před 100 lety!

Alexander Ovečkin a Jevgenij Kuzněcov
Zdroj: NHL media
Témata:

Start letošního ročníku NHL si musí fanoušci ofenzivního hokeje užívat. Zápasy jsou bohaté na góly, hned druhý den byla k vidění první "desítka" a výrazné jsou i individuální výkony. Dokonce tak výrazné, že se po sto letech měnily historické zápisy slavné soutěže!

Nejlepší hokejová soutěž světa má za sebou teprve dva hrací dny a už se o ní mluví v superlativech. A to nejen v České republice, kde fanoušci obdivují výkony stálic, ale třeba i Martina Frka, který oslavil narozeniny premiérovým gólem v NHL.
 

Mluví se totiž o čtveřici Connor McDavid, Alexander Ovečkin, Wayne Simmonds a Brandon Saad. A čím, že si tohle kvarteto vysloužilo takovou pozornost? Je to jednoduché, za vše může jejich výjimečná produktivita.
 

Všichni si totiž hned v úvodu ročníku připsali hattrick. Pokud by jim taková střelecká forma vydržela, jen v základní části by zaznamenali přes 240 gólů, jak vtipně poznamenali zámořští novináři.
 

To je samozřejmě utopie. Nejvíce branek stihl na začátku osmdesátých let minulého století legendární Wayne Gretzky. Tenkrát jich v osmdesáti zápasech zaznamenal dvaadevadesát.
 

Ani k tomuto číslu se v letošním ročníku zřejmě nikdo nepřiblíží, i tak ale mají hokejoví historikové o zábavu postaráno.
 

Přišli totiž na to, že je to teprve podruhé v historii v úvodních zápasech sezóny, kdy do statistik přibyly čtyři hattricky. Naposledy se to samé přitom stalo před neuvěřitelnými sto lety, tedy v sezóně 1917/18.

A tento záznam navíc může být překonán. Dnes v noci totiž čeká zahajovací utkání sezóny další šestici celků.

msl TN.cz