Publikováno 15. 8. 2017
Hokej Konec kariéry

Hvězdný Semin šokoval: Ve 33 letech končí. Čeká ho jiná dřina!

Alexander Semin
Zdroj: Profimedia
Alexander Semin

Není to tak dlouho, co Alexander Semin byl jednou z největších hvězd NHL. Vždyť za sezonu dokázal udělat až 84 kanadských bodů a mimo to je i dvojnásobným mistrem světa. I tak se ve 33 letech rozhodl, že s hokejem skončí a začne se vzdělávat. Chce být inženýrem v oboru hutnictví.

Má vydělány miliony, slávu a za sebou veleúspěšnou sportovní kariéru. Alexander Semin mohl ve 33 letech klidně dál válet ve vrcholovém hokeji. Poslední dva roky patřil k oporám Magnitogorsku, který hraje KHL, před tím však většinu kariéru odehrál v NHL. S hokejem je v jeho případě však úplný konec.

 

 


Pokud byste si mysleli, že si chce Semin už jen užívat vydělaných peněz a nic nedělat, byli byste na omylu. Rodák s Krasnojarsku se totiž přihlásil na Sibiřskou federální univerzitu a bude studovat hutnictví. Chce se stát inženýrem.

 

Alexander Semin
Zdroj: Instagram Alexander Semin

 

Mnozí mu smekají. Není přeci jednoduché najednou přestat dělat něco, čemu se člověk věnuje celý život a začít s něčím úplně novým. Na druhou stranu Semin ukázal, že je velmi rozumný a myslí na svou budoucnost. Sportovci totiž často po konci své kariéry trpí depresemi a ušetřené peníze často investují do nesmyslných položek, na kterých prodělají.

 

 

lju TN.cz