Publikováno 12. 9. 2017
liga mistrů 1. kolo

Hvězdné posily PSG řádily na Celticu! Basilejští Češi prohráli

Kylian Mbappe, Neymar a Edinson Cavani

Fotbalisté Paris St. Germain vyhráli v úvodním kole základní skupiny Ligy mistrů na hřišti Celticu Glasgow 5:0. Velký podíl na vítězství přitom měly letní posily. Jak Neymar, tak Kylian Mbappé se zapsali do listiny střelců. Brazilec navíc právě Mbappému branku připravil. Oba ale nakonec předčil dvougólový Edinson Cavani.

Dařilo se i Barceloně. Juventus Turín sice držel na Nou Campu dlouho krok a neprezentoval se vůbec špatným výkonem, gólem do šatny dal v pětačtyřicáté minutě ale domácím výhodu Lionel Messi.

Deset minut po přestávce přidal druhou branku Rakitič a o chvíli později už zase úřadoval argentinský reprezentant. Tentokrát vypálil zpoza vápna do protipohybu gólmana Buffona a nedal mu šanci.

Jediní čeští zástupci v hlavní soutěži letošního ročníku Ligy mistrů se představili na Old Trafford. Basilej i s Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým v sestavě ale na Manchester United nestačila a prohrála 0:3.

Střelnici si otevřela londýnská Chelsea, která roznesla Karabach 6:0.