Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 10. 2017
borec liší se od jiných

Jde to i skromně. Bránil i Ronalda, na trénink ale jezdí vlakem!

Djené Dakonam a Cristiano Ronaldo
Zdroj: Profimedia / Twitter

Drahá auta, luxusně zařízené rezidence. To je obrázek, který často vídáme okolo zahraničních fotbalových hvězd. Tomuhle vzorci se ale vymyká fotbalista ze španělské La Ligy, kde se poměřuje s takovými esy, jakými jsou Cristiano Ronaldo nebo Lionel Messi. Co je u Djeného Dakonama jinak?

S trochou nadsázky se dá říct, že úplně všechno. Neokouzluje veřejnost drahými a luxusními věcmi, ani nehraje v klubu, jenž by bojoval o přední příčky ve španělské La Lize. Přesto je mu věnována mezi fotbalovými fanoušky a v médiích velká pozornost.
 

Djené Dakonam si na živobytí vydělává v Getafe, tedy celku, který po osmém kole okupuje čtrnáctou příčku prvoligové tabulky. Čerstvě má za sebou zkušenost ze zápasu proti slavnému Realu Madrid, kdy na stoperu odehrál celý zápas. Jeho tým prohrál jen těsně 1:2.


Za výdělek za zápas, ani za celou výplatu, která činí jen zlomek toho, co přibude na konta těm největším fotbalovým hvězdám, si ale neužívá. Pokud byste se ho zeptali, co tedy dělá s penězi, které si na trávníku vydělá, možná byste se nestačili divit. "Chci hrát v La Lize, abych zabezpečil svoji rodinu," přiznává, co je pro něj největší motivace.
 

Podle toho vypadá i jeho životní styl. Místo drahých bytů bydlí v apartmánu a na tréninky se nevozí třeba v Bentley či Ferrari, ale jezdí vlakem, jak nedávno zdokumentoval i jeden fanoušek Getafe.
 

msl TN.cz