novasport 1 velký zápas

Hvězdné finále v Basileji! O titul si to rozdá Federer s Nadalem

Rafael Nadal a Roger Federer
O titul v Basileji si zahrají Rafael Nadal a Roger Federer

Finále tenisového turnaje v Basileji bude záležitostí dvou žijících legend bílého sportu! O titul si v neděli odpoledne zahrají Roger Federer a Rafael Nadal.

Rafael Nadal přehrál v prvním semifinálovém utkání francouzského tenistu Richarda Gasqueta ve dvou setech. Neměl to však vůbec lehké, protože hned v první hře selhal při vlastním podání a musel dotahovat. Francouz však v závěru setu přišel o servis hned dvakrát a daroval Nadalovi první sadu v poměru 6:4.

Druhý set začal stejně jako ten první, proraženým podáním Rafaela Nadala. Gasquet tentokrát vedl až do stavu 5:4, pak ale Nadal zabojoval a dovedl sadu do tie-breaku. Ve zkrácené hře se Gasquet dostal ke dvěma setballům, ani jeden však neproměnil a Nadal nakonec vyhrál 9:7.

Federer si finále na domácím turnaji zahraje už podesáté v řadě, celkově pak podvanácté v kariéře. První sadu s Američanem Jackem Sockem rozhodlo jedno získané podání soupeře, čehož Švýcar dosáhl už ve čtvrtém gemu. Ve druhém setu vedl zkušený domácí hráč už 5:1 a vypadalo to, že si bez problémů dojde pro postup. Pak ale Sock získal Federerův servis a utkání ještě zdramatizoval. Federer ale už znovu nezaváhal a vyhrál nakonec 6:3, 6:4.

Finále turnaje v Basileji můžete sledovat v neděli ve 14:35 na stanici NOVA Sport 1 a VOYO.