Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 11. 2017
fotbal Deli vs. fanoušci

Hvězdě Slavie šlo o život! Od lynče ji zachránil až pastor

Simon Deli
Zdroj: Profimedia

Krach Pobřeží slonoviny v kvalifikaci na fotbalové mistrovství světa tamní fanoušci evidentně neskousli. Svou zlost si chtěli vybít na stoperovi Slavie Simonu Delim, kterého označili za jednoho z viníků prohry v klíčovém utkání s Marokem. Před lynčem musel Deliho dokonce ochránit pastor!

Šestadvacetiletý Deli se v neděli ráno vydal do kostela v městečku Marcory, které leží v blízkosti Abidžanu, největšího města Pobřeží slonoviny. Místo klidné modlitby ale zažil pěkné drama. Před chrámem Páně si na něj počíhala parta místních mladíku, která si s lídrem pražské Slavie chtěla vyřídit účty.

Podle přihlížejících ho nejprve slovně napadli za to, že se dle jejich mínění podílel na první inkasované brance. Statný stoper se nenechal vyprovokovat, přestože ho častovali drsnými vulgárními urážkami. Následně mu ale zahradili cestu, což se nelíbilo přihlížejícímu pastorovi. Ten se pokusil agresory odstrčit, potyčka ale dále eskalovala. Delimu se tak nakonec podařilo uniknout pouze s pomocí kolemjdoucích.

Simon Deli odehrál v nešťastném zápase s Marokem pouze první poločas, poté ho belgický trenér Marc Wilmots za nepříznivého stavu 0:2 vystřídal. Výsledek zápasu se ovšem nezměnil, takže se Pobřeží slonoviny na světový šampionát nepodívá.

tce TN.cz