Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.3. 2017 11:59
Baseball Natáčení v Česku

Hvězda seriálu Přátelé v Praze: Kochala se městem i baseballem!

Jakub Sládek a Paul Rudd
Zdroj: Archiv Jakuba Sládka

Česká republika byla na chvíli místem natáčení nového filmu o baseballovém špionovi. Filmaři si pro některé scény vybrali také areál baseballového klubu Eagles v Praze. Jednu z hlavních rolí zmíněného filmu ztvárnil také Paul Rudd, hvězda seriálu Přátelé. Ten si svůj krátký pobyt v hlavním městě velmi užil.

Film The Catcher Was a Spy se vrací do roku 1942. Příběh je o Morrisi "Moe" Bergovi, baseballovém hráči a špionovi. Toho si zahrál právě Paul Rudd, známý z kultovního seriálu Přátelé. Průvodcem slavného herce byl Jakub Sládek, jeden z nejlepších českých baseballistů. "Byla to hlavně velká zábava. Rudd byl naprosto přirozený a lidský, dělal hodně srandy," vyprávěl nadšeně Sládek.

 

Jakub Sládek a Paul Rudd
Zdroj: Archiv Jakuba Sládka

 

Českého reprezentanta překvapilo, že když se s Ruddem potkali v posilovně, ihned ho poznal. "Říkal, že není zvyklý tolik hrát a snažil se rozhýbat zatuhlou ruku z chytání za metou. Měli jsme čas si toho hodně říct," pokračoval Sládek. Rudd musel ve filmu mluvit i Japonsky, což nebylo zrovna jednoduché. "Když Rudd promlouval japonsky, scéna se musela několikrát opakovat," prozradil Sládek.

 


Pro Jakuba Sládka bylo natáčení velkým zážitkem. "Postavili takové kulisy a stadion, až mi bylo líto, že ho museli sundat," přiznal. Také Rudd si z Česka odvezl příjemný zážitek. "I když v Praze strávil několik týdnů, nemohl se města nabažit. Radil jsem mu, ať se zajede podívat také na nějaké hrady za Prahou," dodal Sládek.
 

lju TN.cz