Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.9. 2017 22:26
video záhada vyřešena

Hvězda Sáblíkové se našla! Byl u ní i vzkaz, který vše vysvětluje

Zdroj: TV Nova

Stačil jeden den a ukradená památeční hvězda rychlobruslařky Martiny Sáblíkové z chodníku slávy ve Velké Bíteši je zpět. Po odvysílané reportáži ji pachatel i s omluvným dopisem vrátil. Policisté po něm i přesto pátrají.

Byla to tehdy před devíti lety ve Velké Bíteši velká sláva. Na tamním chodníku slávy na náměstí odhalila svoji hvězdu olympijská vítězka rychlobruslařka Martina Sáblíková pocházející z nedalekého Žďáru nad Sázavou. Hvězdu ale teď z chodníku někdo ukradl.

Po hvězdě i pachateli víkendové krádeže začala pátrat policie a na k objasnění zřejmě pomohla i odvysílaná reportáž v televizi NOVA. Po jejím odvysílání se ve zloději nejspíš hnulo svědomí

Hvězdu Martiny Sáblíkové i s omluvným dopisem pachatel nechal nedaleko chodníku slávy. Toužil zůstat v anonymitě. "Chtěl bych se tímto omluvit za krádež památeční hvězdy Martiny Sáblíkové u chodníku u Raušů , udělal jsem to v opilosti," čte řádky na počítači psaného dopisu duchovní otec Chodníku slávy Jiří Rauš.
 

Hvězda je naštěstí nepoškozená. Pachatel ji přitom z památeční desky celou vyrval. "Vypáčil to asi nějakým železem, musel být na to připravený," myslí si Rauš

Pachatele, podle informací televize Nova místního mladíka, možná postrašilo i to, že ho při činu natočily městké kamery a tak se nejspíš chtěl vyhnout ostudě a oplétačkám se zákonem. Hrozí mu až 2 roky vězení. Policie po něm nadále pátrá.

Majitel velkobítešského chodníku slávy chce teď památeční hvězdu české rychlobruslařské šampionky k desce pořádně přilepit tak, aby se už nic podobného nikomu nepodařilo.

David Pik TN.cz

Diskuze

13.9. | 20:27 Miloš Tichý
1
Náhlasit nevhodný komentář
Možná to byl i nějaký pobuda,a radil bych mu,aby za slešnou Sáblíkovou došel,,,A vysvětlil to všecko.Každý zločin,by měl být po zásluze potrestán.Ale co,, když ju tajně miloval?? Slečna Sáblíková prohlásila, že jí nejde o peníze..Tak ať jí zatrest seče dva roky zahradu.
13.9. | 19:59 Miloš Tichý
2
Náhlasit nevhodný komentář
No, přátelé....Já být Sáblíkovou,, tak bych mu dal Milost..Já, za svých mladých let,taky vymyslel hodně cypovin,ikdyž beze škody.Sice je to už víc jak 50 let,,ale stejně,blbosti sa budou robit pořád..A když ju vrátil nepoškozenou,,,,,Martino??? neměl Tě náhodou rád??A chtěl mít nějaký kousek Tebe?