Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.9. 2017 22:26
video záhada vyřešena

Hvězda Sáblíkové se našla! Byl u ní i vzkaz, který vše vysvětluje

Zdroj: TV Nova

Stačil jeden den a ukradená památeční hvězda rychlobruslařky Martiny Sáblíkové z chodníku slávy ve Velké Bíteši je zpět. Po odvysílané reportáži ji pachatel i s omluvným dopisem vrátil. Policisté po něm i přesto pátrají.

Byla to tehdy před devíti lety ve Velké Bíteši velká sláva. Na tamním chodníku slávy na náměstí odhalila svoji hvězdu olympijská vítězka rychlobruslařka Martina Sáblíková pocházející z nedalekého Žďáru nad Sázavou. Hvězdu ale teď z chodníku někdo ukradl.

Po hvězdě i pachateli víkendové krádeže začala pátrat policie a na k objasnění zřejmě pomohla i odvysílaná reportáž v televizi NOVA. Po jejím odvysílání se ve zloději nejspíš hnulo svědomí

Hvězdu Martiny Sáblíkové i s omluvným dopisem pachatel nechal nedaleko chodníku slávy. Toužil zůstat v anonymitě. "Chtěl bych se tímto omluvit za krádež památeční hvězdy Martiny Sáblíkové u chodníku u Raušů , udělal jsem to v opilosti," čte řádky na počítači psaného dopisu duchovní otec Chodníku slávy Jiří Rauš.
 

Hvězda je naštěstí nepoškozená. Pachatel ji přitom z památeční desky celou vyrval. "Vypáčil to asi nějakým železem, musel být na to připravený," myslí si Rauš

Pachatele, podle informací televize Nova místního mladíka, možná postrašilo i to, že ho při činu natočily městké kamery a tak se nejspíš chtěl vyhnout ostudě a oplétačkám se zákonem. Hrozí mu až 2 roky vězení. Policie po něm nadále pátrá.

Majitel velkobítešského chodníku slávy chce teď památeční hvězdu české rychlobruslařské šampionky k desce pořádně přilepit tak, aby se už nic podobného nikomu nepodařilo.

David Pik TN.cz