Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 29. 11. 2017
fotbal fotbal

Hvězda Realu se před soudem přiznala k daňovým únikům!

Marcelo
Zdroj: Profimedia

I když je královsky placen Realem Madrid, stejně okrádá stát na penězích! Devětadvacetiletý fotbalista Marcelo má problém. Před soudem se přiznal, že v letech 2011 až 2013 neodváděl daně. Podle vyšetřovatelů tak defenzivní hvězda ošidila stát na daních o téměř půl milionu eur.

S podobnými případy se v současné době potkáváme často. Marcelo je tak už několikátým hráčem z fotbalové špičky, který se něčím takovým provinil.

Brazilský reprezentant slíbil, že španělským úřadům doplatí dlužnou částku, která činí téměř půl miliónu eur (cca. 13 miliónů korun). Musí tak učinit poté, co v jeho neprospěch rozhodl soud v Madridu.


Marcelo přišel do Realu v roce 2007 z brazilského Fluminense. Během svého desetiletého angažmá v táboře "Bílého baletu" se stal jednou z opor týmu a vypracoval se mezi nejlepší krajní obránce světa.

V Realu se ale odvádění daní údajně vyhýbal i hvězdný Cristiano Ronaldo. Toho nařčení z daňového úniku vytočilo natolik, že chtěl v létě z klubu odejít.


Kvůli daňovým podvodům byl pak loni ve Španělsku odsouzen barcelonský útočník Lionel Messi, totéž nastalo i v případě obránce Realu Ricarda Carvalha.

Vyšetřováni byli i slavbní fotbalisté jako Ángel Di María, Javier Mascherano, Radamel Falcao či Fabio Coentrao.

jj TN.cz