Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 9. 2017
Florida Přírodní úkaz

Hurikán Irma se dotkl i sportovců: Bojí se o domy, brečí a pomáhají!

Hurikán Irma
Zdroj: Profimedia

Jeden z největších hurikánů v historii pustoší, co mu přijde do cesty. Škody napáchal v Karibiku, teď se dostal i na Floridu. Přírodní katastrofa se dotknula celého světa, včetně sportovních hvězd. Některé se bojí o svůj majetek, jiné jen bezmocné pláčou a vyjadřují své pocity na sociálních sítích, jiní se snaží pomoci, jak jen mohou.

Můžeme začít u českých sportovců. Tenista Radek Štěpánek, který má dům na Floridě. "No, snad mi barák neodletí. (smích) Dodělali mi teď novou střechu, doufám, že to přežije. Záleží, jakou rychlostí se to přiřítí. Když přiletí urvaná palma rychlostí tři sta kilometrů v hodině... Nedávno jsme tam měli děsnou bouřku, šest hodin nonstop praskala obloha, příšerné rány, nic příjemného. A to jenom pršelo. Vůbec si to nedokážu představit," řekl Štěpánek v rozhovoru pro iSport.cz.

 

 

 Pomoct je těžké, prakticky nemožné. I tak se sportovci snaží, jak jen mohou, alespoň finančně. Někdejší hvězda NBA Tim Duncan se snaží vybrat milion dolarů a sám dá čtvrtinu na pomoc postiženým oblastem. K tomu chce do zasažené oblasti vyslat zásoby a pomalu dát zpustošená místa zase do původního stavu.

 

 

Aktuální situace je těžká i pro další špičkové sportovce. Třeba slovenská tenistka Dominika Cibulková napsala na svůj Instagram příspěvek, kde popsala své emoce: "Moje myšlenky a modlitby jsou s Britskými panenskými ostrovy (BPO) a všemi ostrovy v Karibiku, které postihl hurikán Irma. Úplné zničení BPO mi trhá srdce, mnoho lidí se ani i po dvou dnech útoku hurikánu nemůže dostat ke svým rodinám a přátelům a dostat se do kontaktu s nimi, protože komunikační systémy nefungují a pomoc ještě nepřijala. Buďte silní a zůstaňte v bezpečí," vzkázala Cibulková.

 

Hokejisté Floridy Panthers, kde v uplynulé sezoně působil i Jaromír Jágr už odcestovali na sever i se svými rodinami a nedaleko Bostonu našli nové zázemí v sídle farmářského klubu.

 


Aréna BB&T Center totiž už slouží jiným věcem, než je hokej. Pomalu se stává základnou pro záchranáře. K hale panterů už se sjíždí pohotovostní vozidla pro různé subjekty veřejné služby. 

lju TN.cz