Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 9. 2017
katastrofa bere si životy

Hurikán Irma nešetří ani sport: Lídr světových tabulek přišel o kouče!

Kyron McMaster
Zdroj: Profimedia
Kyron McMaster

Živelní katastrofa v podobě hurikánu Irma, který už několik dní pustoší velké části světa a vyžádal si oběti na lidských životech, nešetřil ani svět sportu. Krutě zasáhl do života držitele nejlepšího letošního světového výkonu na 400 metrů překážek Kyrona McMastera

Když byl před několika týdny diskvalifikován v závodě na 400 metrů překážek v rámci atletického šampionátu, prožíval Kyron McMaster sportovní tragédii. Nemohl ale tehdy tušit, že o měsíc později do jeho života zasáhne skutečné neštěstí.
 

Za vše může hurikán Irma, který od začátku měsíce oblast Atlantiku. Nevyhnul se ani Britským Panenským ostrovům, kde si vyžádal přes dvě desítky obětí. Mezi nimi je i známý atletický kouč Xavier Samuels, který právě McMastera připravoval. Samuels zemřel po pádu ze střechy právě během řádění větrného živlu.
 

McMaster je držitelem letošního nejlepšího času na překážkové čtyřstovce. V jamajském Kingstonu zaběhl dvacetiletý atlet čas 47,80. Další úspěch přidal na finále Diamantové ligy v Curychu, kde zvítězil.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hurikán Irma? Kvůli němu máme dva vítěze soutěže, říká Červenka!

Hurikán Irma se dotkl i sportovců: Bojí se o domy, brečí a pomáhají!

TN.cz