Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.4. 2017 11:38
Cyklistika Další sportovní smrt

HRŮZA: Včera si hrál s dětmi, dnes cyklista Scarponi zemřel!

Michele Scarponi
Zdroj: Profimedia

Italský cyklista Michele Scarponi dnes ve věku sedmatřiceti let zemřel. Podle televizní stanice BBC ho srazila dodávka při tréninku. Vítěz Giro d'Italia z roku 2011 měl manželku a dvě děti. Se smutnou zprávou přišel jako první jeho tým Astana.

Ještě včera bylo všechno jako jindy. Michele Scarponi si hrál se svými dětmi, na svůj Twitter dal fotku, kde je s oběma syny. Dnes ho však při tréninku srazila dodávka a on zemřel.

 

Michele Scarponi
Zdroj: Twitter

 

"Je to tragédie pro italskou cyklistiku, příliš velká, než aby šla vyjádřit slovy," uvedla stáj Astana v oficiálním prohlášení. "Ztratili jsme velkého šampiona a mimořádného člověka, který se stále smál," dodali zástupci týmu.

 

V jeho barvách Scarponi den před tragédií dokončil závod Kolem Alp, v němž vyhrál úvodní etapu v Innsbrucku a v celkovém pořadí obsadil čtvrté místo. Měl být i lídrem týmu pro letošní Giro poté, co kvůli zranění musel start vzdát kapitán Fabio Aru.

 

Michele Scarponi
Zdroj: Profimedia Cyklistu na místě oživovali

 

Sedmapadesátiletého řidiče náklaďáku čeká obvinění ze zabití z nedbalosti. "Vůbec jsem ho neviděl," citovala italská média šokovaného šoféra, jenž cyklistu kolem osmé hodiny ranní srazil na křižovatce.

 

 

Všechny cyklistické závody v Itálii, které se pojedou o tomto víkendu, začnou na Scarponiho počest minutou ticha.

 

Michele Scarponi
Zdroj: Profimedia Fotografie přímo z místa nehody

 

Jezdec stáje Astana závodil v profesionálním pelotonu od roku 2002 a renomé si vydobyl především jako excelentní vrchař. Mezi jeho největší úspěchy patří vítězství v etapových závodech Tirreno-Adriatico v roce 2009 a Kolem Katalánska a Kolem Trentina o dva roky později. Titul z Gira mu v roce 2011 připadl až dodatečně po diskvalifikaci původního šampiona Alberta Contadora za doping.

 

 

I Scarponi měl v minulosti dopingový škraloup. V roce 2006 byl vyšetřován v souvislosti s kauzou Operación Puerto a o rok později dostal trest na 18 měsíců. Tříměsíční distanc si odpykal i v roce 2012 v době, kdy závodil za Lampre, za přiznané kontakty s nechvalně proslulým lékařem Michelem Ferrarim.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

OBROVSKÉ UTRPENÍ: Známý Dj podstoupil eutanazii! Z jeho posledních slov před smrtí skutečně mrazí

lju, ČTK TN.cz