Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 17. 3. 2017
zpověď hokejový život

Hrdina z Nagana šokoval! Hokej pro něj skončil, chce vidět Sněžku

Robert Reichel
Zdroj: Profimedia
Robert Reichel
Témata:

Má zlato z Nagana a tři tituly mistra světa. Řekli byste, že hokej je jeho život. Jenže prý už toho bylo dost. Bývalý kapitán české hokejové reprezentace Robert Reichel se svěřil, že prostředí zimních stadionů úplně opouští. Ač jeho syn válí a on vedl před pár měsíci i juniorskou reprezentaci.

Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Populární "Alby" Reichel se rozpovídal pro Radiožurnál a na světě je jeden velký odchod ze scény. 
 

Když skončil v roce 2010 jako hráč, stal se trenérem, dělal i sportovního manažera. Základy dával i svému synovi Kristianovi, který je dnes oporou extraligového Litvínova.


Pak přišla mise i u reprezentační juniorky. I když nepříliš úspěšná. A možná i to vzalo Robertovi Reichelovi chuť. Potřeboval najít novou energii. „Vůbec mi to nechybí a možná mi nebude chybět ani tohle,“ říká o hokejové trenéřině, jakoby vyhrožoval, že s hokejem je úplně konec.


„Bylo to náročné. Práce bylo tolik, že mě to asi doběhlo. Od šestnácti let jsem se nezastavil. Hokej byl od rána do večera a trenéřina je ještě horší,“ přidal ke své zpovědi.


Teď prý chce zmizet a hlavně cestovat. „Viděl jsem mraky míst v severní Americe, Asii, či Austrálii. Ale jsou místa i v Čechách, kde jsem v životě nebyl. Třeba Krkonoše,“ přiznal smutně. Takže se nyní chystá na výšlap třeba na Sněžku...

ram Radiožurnál