Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.9. 2017 07:30
ohlasy nejednotnost

Rosický o fanoušcích Sparty: Jejich chování mě hrozně mrzí!

Tomáš Rosický
Zdroj: Profimedia
Tomáš Rosický byl z chování fanoušků rozladěný

Fotbalisté Sparty získali před derby na Slavii vzpruhu v podobě tří bodů ze zápasu proti Karviné. Gólově se navíc poprvé po svém návratu prosadil Tomáš Rosický. Radost z branky ale trochu i jemu kazilo dění na tribunách.

Výhra 2:0, gól Tomáše Rosického, který se dal zdravotně do pořádku a odehrál téměř celé utkání, což je zvláště před derby pražských "S" pro Letenské velmi důležité. Zdálo by se, že v neděli večer bylo na Spartě všechno ideální, ovšem nebylo tomu tak.
 

Dojem z vítězného zápasu kazilo chování sparťanského fanouškovského jádra. To už před utkáním plánovalo, že nebude svému týmu fandit, nakonec byla realita ale ještě horší.
 

Kotel adresoval směrem k trenérovi Stramaccionimu či generálnímu řediteli Kotalíkovi urážky, radosti své branky se od něj nedočkal dokonce ani Rosický.
 

To v jiných částech hlediště byla situace odlišná. Ostatní sparťanští fanoušci alespoň částečně situaci zachraňovali a na svůj vlastní kotel dokonce pískali.

Právě chování kotle a nejednotnost fanoušků mrzely i Tomáše Rosického. "Ještě jsem neviděl, aby sparťanští fanoušci byli takhle nejednotní a musím říct, že mě to hodně mrzí," řekl po utkání proti Karviné novinářům.
 

"Rozumím tomu, že jsou zklamaní, já jsem taky zklamaný," reagoval na nepříliš povedený úvod sezóny v podání sparťanských fotbalistů. "Ale nepomůže nám nic jiného, než když budeme táhnout za jeden provaz," dodal.
 

Otázka je, jestli se podaří urovnat atmosféru do víkendového derby na Slavii, které na Letné označují za zápas roku.

 

msl TN.cz