Aktualizováno 25.11. 2016 22:55
nova sport bodový půst trvá

Hrdina Lundqvist vychytal Flyers. Zuby si na něm vylámal i Voráček

Philadelphia - New York Rangers

Úvodní duel pátečního programu skončil vítězstvím New Yorku Rangers ve Philadelphii 3:2. Velkou měrou se o ni postaral gólman Henrik Lundqvist, který pochytal devětatřicet střel Letců a nepřišel si na něj ani Jakub Voráček, který byl jinak velmi aktivní a po zápase byl zařazen i mezi jeho hvězdy.

Dlouho to vypadalo, že hokejisté Philadelphie dnes večer Lundqvista prostě nepokoří. Newyorský gólman přiváděl Flyers doslova k šílenství, jen český útočník Jakub Voráček vyslal šest střeleckých pokusů, ovšem ani jeden si cestu za záda hostujícího brankáře nenašel. Voráček tak prodloužil svůj bodový půst už na šest utkání.

Jeden ze zákroků Lundqvista proti Voráčkovi:

Co se nepovedlo Voráčkovi, podařilo se nakonec jeho spoluhráčům. Jmenovitě ve dvaačtyřicáté minutě VandeVeldemu, jenže to už Rangers vedli o tři branky. Domácí pak dvě minuty před koncem třetího dějství snížili na 2:3, ale ani drtivý tlak v závěru jim kýženou vyrovnávací branku nepřinesl.

Výsledek: Philadelphia Flyers - New York Rangers - 2:3