Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.1. 2016 21:20
návrat další v pořadí

35letá legenda "Klopp(e)" na dveře Premier League, pustí ho dál?

John Arne Riise
Zdroj: Profimedia

Bez fotbalu, zvlášť toho na ostrovech, nemůže žít. Tak by se dal charakterizovat John Arne Riise, bývalý hráč Liverpoolu a vítěz Ligy mistrů z roku 2004/2005. Ten pro britský server Liverpoolecho uvedl, že by si rád znovu zahrál anglickou Premier League.

Přestože mu bylo už 35 let, tvrdí, že v jeho případě není věk žádnou překážkou a klidně může hrát do 40. "Věk je pouze číslo. Vše záleží na tom, jak dobře se staráte o své tělo. Já se cítím, jako by mi bylo 18!" prozradil norský zrzek, který proslul ostrou levačkou.

 

 

Naposledy působil v indické Super lize, kde v týmu Delhi Dynamos FC hrál pod brazilským mistrem světa Robertem Carlosem. Smlouvu ale neprodloužil a momentálně je na fotbalovém trhu volným hráčem.

 

"Rád bych hrál opět v Anglii. Měl jsem pár nabídek odjinud, ale pro mě je zkrátka ideální ostrovní fotbal. Jsem přesvědčený, že bych byl platnější než někteří hráči, kteří působí v Premier League, ale nemají na to," prohlásil odvázně Riise.

 

Svá nejlepší léta zažil po boku českých spoluhráčů Milana Baroše a Vladimíra Šmicera v Liverpoolu. Společně s nimi porazil v památném finále Ligy mistrů  v roce 2005 AC Milán.

Vladimir Smicer a Milan Baros
Zdroj: profimedia.cz Takhle slavil Riise společně s Vladimírem Šmicerem a Milanem Barošem.

V roce 2008 přestoupil do italského AS Řím, ale o tři roky později už byl zpátky v Anglii v barvách Fulhamu. Sezonu pak strávil v řeckém Apoelu FC a posléze vyzkoušel již zmiňovanou indickou ligu.

 

"Myslím, že je ještě brzo na to, abych se vracel do Norska. Cítím, že můžu hrát klidně do 40 a mám pořád co nabídnout," uzavřel své nadšení pro návrat do anglické Premier League.

John Arne Riise
Zdroj: facebook.com Vrátí se Riise zpátky na Anfield?

Tak uvidíme u kterého stadionu zaklepe norský chasník na dveře a zdali ho vůbec někdo vpustí dovnitř. 

mm TN.cz
Reklama

 

Reklama