Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.11. 2015 15:41
smutný příběh porazil chelsea

Hrál pro umírající sestru. Vyhrál jsem pro tebe, vzkázal do nebe

Zenon Stylianides a jeho sestra
Zdroj: Profimedia / instagram
Zenon Stylianides a jeho sestra

Mohl se klidně trenérovi ten den omluvit, že nenastoupí, a nikdo by proti tomu nejspíš neřekl ani slovo. Jenže to neudělal. Mladý fotbalista Tottenhamu se krátce před zápasem dozvěděl, že jeho sestra umírá. S nemocnou dívkou se ještě stihl po telefonu rozloučit, pak pro ni vyhrál zápas proti Chelsea.

Zenon Stylianides věděl, že je jeho sedmnáctiletá sestra vážně nemocná, trpěla leukémií. Přesto jej to, co mu matka těsně před utkáním výběru Tottenhamu do 21 let proti stejně starým hráčům Chelsea zavolala, muselo zasáhnout. "Debi umírá," uslyšel od matky krutou pravdu.


Kdyby v tu chvíli přišel za koučem a řekl, jak se věci mají, trenér by mu nejspíš dal volno. Zenon se však rozhodl nastoupit a hrát pro svou nemocnou sestru. Ještě než vyběhl na trávník, stihl Debi zavolat a rozloučit se. Byl to jeho poslední kontakt s mladší sestrou. Dívka zemřela, když byl zápas ve své 10. minutě.
 

 
Po utkání, které Tottenham vyhrál 3:1, poslal milovanému sourozenci do nebe vzkaz prostřednictvím sociálních sítí. "Velké vítězství nad Chelsea 3:1 a výborný týmový výkon! Před příjezdem na zápas mi maminka volala, že sestřička umírá. Jsem šťastný, že jsem s Deb ještě mohl mluvit. Trenérovi jsem řekl, že hrát budu. Vyhrál jsem pro tebe, Deb! Miluji tě, sestřičko!"
 

TN.cz