Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.1. 2018 13:22
Hokej 2. hokejová liga

Hráč Poruby napadl fanouška: "Tvoje máma je k*rva," mu prý řekl

Vyhrocené emoce, ostrá slova, i nesportovní chování. Středeční zápas 37. kola 2. ligy mezi Šumperkem a Porubou byl pořádně drsný. Hosté inkasovali na šumperském ledě pět gólů a těžce to nesli. Nejenže létaly pěsti mezi hráči, útočník Poruby Vladimír Luka uhodil při cestě do šatny dokonce fanouška. Co ho k tomu vedlo?

Celé situaci předcházelo hned několik událostí. Poruba dorazila na šumperský stadion kvůli kolizi v dopravě se zpožděním a i to se mohlo podepsat na jejím špatném vstupu do utkání. Po první třetině už to bylo 5:0 pro domácí, a když pak v druhé polovině třetí třetiny porubští dokázali snížit na rozdíl tří gólů - především díky Vladimíru Lukovi, který první branku sám vstřelil a na druhou přihrál, emoce začaly pracovat nejen na ledě, ale především u diváků.

 

 

"V Šumperku neměli příliš dobře zajištěnou pořadatelskou službu. Fanoušci nám na střídačku lili pivo, házeli kelímky a opakovaně slovně napadali hráče," prozradil pro Nova Sport generální manažer Poruby Pavel Hinner. "Necelé dvě minuty před koncem zápasu proto poslal trenér preventivně do šatny Luku, na kterého byl na střídačce největší útok," pokračuje Hinner.

 

Svého rozhodnutí možná později litoval. Když totiž útočník Vladimír Luka vyrazil do útrob stadionu, slovně ho napadl  ("tvoje máma je k*rva," měl mu říct) údajně opilý fanoušek a hráč s čtyřiadevadesátkou na zádech si to nenechal líbit. Podívejte se na video, kde je tento incident zaznamenaný v čase 2:40:03.

 

 

"Luka si nezačal, divák se na něj vrhl a začal mu vulgárně nadávat. Urážel jeho rodinu. To by asi neunesl nikdo, trestat ho nijak nebudeme," zhodnotil celý incident Hinner. "Na druhou stranu, na ledě hráči musí umět udržet své emoce a to se jim ve středečním utkání příliš nedařilo, takže dostali dostatečně vyčiněno," dodal generální manažer.

 

 

Domácí Draci Šumperk ale mají na celou situaci poněkud jiný názor: "Pan Luka se z ničeho nic otočil, udělal krok směrem z tunelu ven a dal pěstí pravděpodobně nic netušícímu člověku, který procházel směrem k toaletám, bez jakéhokoliv zájmu o případný incident s hráčem. Celému politováníhodnému incidentu zřejmě předcházely vzájemné slovní urážky s jinými fanoušky na balkóně či v okolí koridoru." hodnotí incident ředitel klubu Vladimír Velčovský.  

"Náš klub přijme zvýšená opatření směrem k pořadatelské službě, aby se riziko podobných incidentů ještě více snížilo. Pořadatelská služba však má v tomto směru již dlouhodobý pokyn v případě rizikových momentů prioritně chránit hráče hostujícího týmu před fanoušky. Málokdy se očekává agresivní reakce i ze strany hráčů, případně trenérů. O to hůře se tomu pak dá zabránit," dodává Velčovský.

 

Oba kluby potvrdily, že útok Luky na diváka není v záznamu o utkání zapsán, proto je jen na hokejovém svazu, jak si s celou situací poradí.

 

Vladimír Luka ale není první takovýto hříšník v porubském klubu. Na hlavního provokatéra zápasu Fojtíka bylo totiž v roce 2006, kdy ještě hájil barvy prvoligového Prostějova, podáno trestní oznámení a to právě za napadení fanouška.

 

 Ve vyhroceném utkání nakonec zvítězil 5:2 domácí Šumperk.

nce TN.cz