nova sport noc v nhl

Hotovo za 138 sekund! Ottawa nasázela 4 góly za třetinu a vede

Ottawa Senators - Pittburgh Penguins
Zdroj: NHL media

Hokejisté Ottawy se ve velkém stylu ujali v sérii vedení 2:1 nad Pittsburghem. Ve třetím utkání finále Východní konference přehráli Penguins 5:1, když čtyři branky nastříleli už v úvodním dějství.

Senators neměli s Pittsburghem žádné slitování. O úvodní trefu se postaral už po osmačtyřiceti sekundách Mike Hoffman. A to byl jen začátek totální destrukce v první třetině.

V rozmezí mezi jedenáctou a třináctou minutou totiž domácí hokejisté nastříleli do branky hostí další tři góly a prakticky tak rozhodli o výsledku třetího utkání.

Po čtvrtém gólu se z branky poroučel gólman Fleury a jeho náhradník Murray inkasoval už jen jednou. V dresu Pittsburghu se ale dokázal prosadit pouze ve 47. minutě Sidney Crosby a už jen mírnil porážku.