Aktualizováno 8.6. 2018 05:40
nhl rozhodující zápas

HOTOVO! Washington poprvé v historii ovládl Stanley Cup

Alexandr Ovečkin

Je dobojováno, hokejisté Washingtonu jsou vítězem letošního Stanley Cupu. Parta okolo Alexandra Ovečkina dokázala zvítězit v pátém zápase i díky gólu Jakuba Vrány a vyhrála finálovou sérii 4:1.

Úvodní třetina zápasu skončila bez branek a tak rozhodovat se tak začlo až ve druhé části hry, kdy první gól Capitals vsítil český útočník Jakub Vrána.

Jakub Vrána otevřel skóre zápasu VIDEO:

Pak ale přišlo vyrovnání Vegas o které se zasloužil Nate Schmidt. Vedení Washingtonu si vzal zpět gólem kapitán Alexander Ovečkin, ale pouze na chvíli.

Vyrovnání zařídil David Perron a do vedení nováčka z NHL poslal před koncem druhé třetiny Smith.

V poslední třetině však hráči Washingtonu předvedli dokonalý obrat, když se nejprve trefil Devante Smith-Pelly a obrat dokonal Lars Eller.

15

Hokejisté Washingtonu

Hodnocení:

Trofej nad hlavu po utkání ze všech nejdříve zvedl Ovečkin, první ruský kapitán v NHL, který dovedl svůj tým k takovémuto triumfu.

Potěšit se z velkého zážitku mohl i český bek Michal Kempný, první Čech, který se podílel na zisku Stanley Cupu, aniž by byl draftován, a nad hlavu vyzdvihl pohár také Vrána.

Finále play off NHL - 5. zápas:

Vegas Golden Knights - Washington Capitals 3:4 (0:0, 3:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 30. Schmidt (R. Smith, Marchessault), 33. Perron (Tatar, C. Miller), 40. R. Smith (Tuch, S. Theodore) - 27. Vrána (T. Wilson, Kuzněcov), 31. Ovečkin (Bäckström, J. Carlson), 50. Smith-Pelly (Orpik), 53. Eller (Connolly, Burakovsky).