Publikováno 22. 7. 2017
NHL Kariéra ohrožena

Hossa a jeho alergie na výstroj? Je to srdcervoucí, smutní Toews!

Jonathan Toews a Marian Hossa
Zdroj: Profimedia
Jonathan Toews a Marian Hossa

Slovenský útočník Marian Hossa bude možná muset ukončit kariéru. Už před měsícem jsme vás informovali, že hráč Chicaga Blackhawks má alergii na hokejovou výstroj. Kvůli té musel s hokejem seknout v minulosti třeba i český obránce Jan Vopat. Z tohoto pomyšlení jsou zdrceni fanoušci, ale i spoluhráči odchovance z Trenčína. Kapitán Jestřábů Jonathan Toews přiznal, že je to srdcervoucí.

Hossovi je sice 38 let, ale herně na NHL stále má. Jenže ho trápí jiný problém. Má alergii na hokejovou výstroj, respektive na to, když se v ní potí. Marian Hossa měl už v minulé sezoně užívat léky, které by alergickou reakci potlačovaly a podstupoval rovněž krevní testy.

 


Dost vážně mu hrozí konec kariéry. "Je srdcervoucí, čím si musí procházet, když ví, že je příliš brzy na to, aby nehrál. Měl toho ještě hodně k nabídnutí. Myslel jsem, že bude hrát jako Jágr dalších šest či sedm let. Je těžké tomu přihlížet," smutnil Jonathan Toews, Hossův spoluhráč a kapitán Blackhawks, pro Chicago Tribune.

 

Je jisté, že Hossa příští sezonu vynechá. Jestli to znamená úplný konec se sportovní kariérou, to zatím neví ani sám hokejista.

lju TN.cz