Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 5. 2017
novasport 2 evropský idol

Horko ve Stockholmu a šlágr UFC: Gustafsson stojí proti Teixeirovi!

Gustafsson vs. Teixeira
Zdroj: YouTube.com
Gustafsson vs. Teixeira

Ve Švédsku dnes bude živo. Přesněji řečeno ve Stockholmu, který bude hostit další z galavečerů UFC. A pokud vezmeme v potaz, že švédský národní hrdina ve světě MMA Alexander Gustafsson celé kartě vévodí, je jasné, že hala Globen bude praskat ve švech.

UFC Fight Night 109 s podtituleme Gustafsson vs. Teixeira jasně představuje dva hlavní protagonisty večerní show.


Miláček domácích a i řady Evropanů Alexander Gustafsson se po těsném zápasu s Jonem Jonesem zapsal do paměti milionů lidí. Ovšem, kdo chce být známý tím, že „málem“ porazil jedno z nejlepších zápasníků v historii UFC? Alexander určitě ne, a pokud chce s Jonesem srovnat účty, bude muset dnes porazit Teixeiru.


Podobný cíl může mít i Teixeira, jelikož i on prohrál s Jonesem, ovšem daleko jednoznačněji. Souboj mezi dvojkou a trojkou divize tedy jednoho ze zápasníků pošle blíže na cestě za titulem, o který se v srpnu utkají v odvetě Cormier a Jones.


Divácky je nedělní zápas velmi zajímavý, jelikož silnou stránkou obou zápasníku je postoj, především pak skvělý box. Nicméně pokud se dostanou do problémů, jsou schopni svého soupeře dostat i na zem. Delší rozpětí rukou a výška hovoří ve prospěch Gustafssona, ovšem Teixeira bude hrozit tvrdšími výpady. I díky domácímu prostředí je ale favoritem o sedm let mladší Alexander, který nebude chtít nikoho zklamat, zvláště poté co se mu předminulý týden narodil první syn.Na programu je i souboj mezi budoucími hrozbami ve stejné váhové kategorii. Misha Cirkunov a Volkan Oezdimir jsou jména, kterým opravdovým fanouškům asi moc neřeknou. Jejich rekordy by však měly. Misha zatím prochází UFC jako nůž máslem a má bilanci 4-0, z toho všechno ukončil před limitem. Na druhé straně je tu nováček Volkan, který má v UFC pouze jeden zápas, a to když na poslední chvíli zaskočil jako náhradník pro Ovince St-Preuxa a v zápase, kde mu nikdo nedával šanci, vyhrál. Dnes večer by mělo tedy dojít k rozuzlení, kde z těchto dvou talentů se zařadí mezi úzkou špičku divize.

 

 
Dále se můžeme těšit na souboj dvou veteránů a specialistů na boj na zemi, Petera Sobottu a Bena Saunderse nebo dva zajímavé zápasy ve welterové divizi. Celý program začíná dnes již v 19:00, což znamená jedno, žádné brzké vstávání, ale vychutnání si všech zápasů ve skvělém vysílacím čase.


Na stanici NOVA Sport2 nebudou chybět ani kvalitní čeští komentátoři.

ram TN.cz