Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 5. 2017
novasport 2 evropský idol

Horko ve Stockholmu a šlágr UFC: Gustafsson stojí proti Teixeirovi!

Gustafsson vs. Teixeira
Zdroj: YouTube.com
Gustafsson vs. Teixeira

Ve Švédsku dnes bude živo. Přesněji řečeno ve Stockholmu, který bude hostit další z galavečerů UFC. A pokud vezmeme v potaz, že švédský národní hrdina ve světě MMA Alexander Gustafsson celé kartě vévodí, je jasné, že hala Globen bude praskat ve švech.

UFC Fight Night 109 s podtituleme Gustafsson vs. Teixeira jasně představuje dva hlavní protagonisty večerní show.


Miláček domácích a i řady Evropanů Alexander Gustafsson se po těsném zápasu s Jonem Jonesem zapsal do paměti milionů lidí. Ovšem, kdo chce být známý tím, že „málem“ porazil jedno z nejlepších zápasníků v historii UFC? Alexander určitě ne, a pokud chce s Jonesem srovnat účty, bude muset dnes porazit Teixeiru.


Podobný cíl může mít i Teixeira, jelikož i on prohrál s Jonesem, ovšem daleko jednoznačněji. Souboj mezi dvojkou a trojkou divize tedy jednoho ze zápasníků pošle blíže na cestě za titulem, o který se v srpnu utkají v odvetě Cormier a Jones.


Divácky je nedělní zápas velmi zajímavý, jelikož silnou stránkou obou zápasníku je postoj, především pak skvělý box. Nicméně pokud se dostanou do problémů, jsou schopni svého soupeře dostat i na zem. Delší rozpětí rukou a výška hovoří ve prospěch Gustafssona, ovšem Teixeira bude hrozit tvrdšími výpady. I díky domácímu prostředí je ale favoritem o sedm let mladší Alexander, který nebude chtít nikoho zklamat, zvláště poté co se mu předminulý týden narodil první syn.Na programu je i souboj mezi budoucími hrozbami ve stejné váhové kategorii. Misha Cirkunov a Volkan Oezdimir jsou jména, kterým opravdovým fanouškům asi moc neřeknou. Jejich rekordy by však měly. Misha zatím prochází UFC jako nůž máslem a má bilanci 4-0, z toho všechno ukončil před limitem. Na druhé straně je tu nováček Volkan, který má v UFC pouze jeden zápas, a to když na poslední chvíli zaskočil jako náhradník pro Ovince St-Preuxa a v zápase, kde mu nikdo nedával šanci, vyhrál. Dnes večer by mělo tedy dojít k rozuzlení, kde z těchto dvou talentů se zařadí mezi úzkou špičku divize.

 

 
Dále se můžeme těšit na souboj dvou veteránů a specialistů na boj na zemi, Petera Sobottu a Bena Saunderse nebo dva zajímavé zápasy ve welterové divizi. Celý program začíná dnes již v 19:00, což znamená jedno, žádné brzké vstávání, ale vychutnání si všech zápasů ve skvělém vysílacím čase.


Na stanici NOVA Sport2 nebudou chybět ani kvalitní čeští komentátoři.

ram TN.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.