Publikováno 16. 2. 2018
Snowboardistka Další zranění

Hopjákovou odváželi na nosítkách: Se sádrou pak fandila Samkové!

Vendula Hopjáková
Zdroj: Profimedia / instagram

Eva Samková slavila bronzovou medaili ve snowboardcrossu a jiná Češka jen z hlediště se sádrou tleskala své zkušenější kolegyni. Řeč je o jednadvacetileté Vendule Hopjákové, která ve druhé kvalifikaci upadla a poranila si kotník. Z trati ji pak odváželi lékaři na nosítkách.

Hopjáková byla smutná. „Klasickej uplakánek,“ napsala česká snowboardkrosařka k fotce se smutným výrazem.

 

Vendula Hopjáková
Zdroj: Instagram

 

Samkové pak bohužel fandila jen v hledišti se sádrou na noze. „Je to spíš jen pohmožděné. Blbě jsem sešlápla bouli, ta mě flusla do klopenky a už jsem nestihla zareagovat, tak jsem spadla. To prkno jako by mě zmáčklo, ohnul se mi kotník a narazilo koleno. Nemělo by to být nic vážného, jenom pohmoždění. Mám to zafačované, dostala jsem berle. Ještě uděláme nějaké vyšetření, jestli je všechno v pořádku, ale na operaci to nevypadá,“ komentovala své zranění Hopjáková pro Sport.cz. 

 

 

Jednadvacetiletá Češka tak měla po úspěchu Samkové alespoň o něco lepší náladu. Čerstvě po pádu to s ní ale nevypadalo vůbec dobře. Na trati dlouho ležela a pak ji museli záchranáři odvážet na nosítkách, na sněžném skútru. Hopjáková přiznala, že v tu chvíli byla v šoku a brečela.

 

Vendula Hopjáková
Zdroj: ČTK

 

Snad se Vendule Hopjakové vydaří další olympijská vystoupení. Tentokrát jí srdíčka se slovy Mom and Daddy (maminka a tatínek), která má na bundě i snowboardu, štěstí nepřinesla. Za čtyři roky to může být ale úplně jinak. 

lju TN.cz