Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 1. 2018
Fotbal Nákupní horečka

Mourinho nejspíš uloupí hvězdu Arsenalu! Guardiola už boj vzdal

Sanchéz a Mourinho
Zdroj: profimedia.cz

Na Britských ostrovech běží na plné obrátky boj o Chilana Alexise Sanchéze. A situace se mění téměř z hodiny na hodinu. Manchester City, který projevoval o jeho služby největší zájem, z jednání vycouval. Nejblíže zkompletování přestupu má tak nyní Manchester United. Podle posledních zpráv ale bude o hráčovy služby soupeřit s londýnskou Chelsea.

Arsenalu se rozpadá kostra týmu. Hvězdní hráči jsou nespokojeni s výsledky klubu a moc se netají svým přáním opustit potápějící se loď. V nadsázce lze konstatovat, že nad mršinou se už slétávají staří známí (a bohatí) supi.

Nejvíce se ve spojení s odchodem skloňuje jedno jméno: Alexis Sanchéz. Devětadvacetiletému hráči končí po sezoně v Arsenalu smlouva, na jejím prodloužení se obě strany nedohodly a zdá se, že už ani nedohodnou. Logicky se klub snaží rebela na poslední chvíli nějakým způsobem zpeněžit.
 


Nejreálněji ještě o víkendu zněla varianta s přestupem do Manchesteru City, ve kterém by se Sanchéz setkal se svým bývalým trenérem z Barcelony Pepem Guardiolou. Jenže pohádkově bohatým šejkům se zdála částka za hráče příliš vysoká, podle informací televizní stanice Sky Sports nebyli ochotni zaplatit více než 20 milionů liber (asi 574 milionů korun).

V dostizích momentálně údajně vede městský rival Citizens z Old Trafford. Anglický deník Mirror píše, že United nabízí za přestup 35 milionů liber (zhruba jednu miliardu Kč). Sky Sports ale vypočetla celkové náklady "Rudých ďáblů" na sto milionů liber (2,8 miliardy korun). Do této částky připočetla tučný pětimilionový bonus pro Sanchézova agenta a plat, který bude po dobu platnosti smlouvy hráč pobírat.


Podle Garryho Nevilla, bývalého hráče United, bude Sanchéz i tak velkou posilou: "Lidé musí chápat, že výše platu není nejdůležitější. Je to součást celého balíčku. Každý klub hráče hodnotí na základě součtu jeho platu a požadované částky za přestup. Protože je jeho cena relativně nízká, zdá se být dobrým nákupem."

Kromě finanční kompenzace by mohl na Emirates Stadium putovat i Henrik Mchitarjan. Armén v letošní sezoně moc nenastupuje a neobjevil se ani v nominaci pro poslední ligové utkání United se Stoke. „Lhal bych, kdybych tvrdil, že vynechání Mchitarjana bylo čistě taktickým rozhodnutím,“ nezapíral před zápasem José Mourinho v rozhovoru pro Sky Sports.
Henrik Mchitarjan
Zdroj: ČTK Henrik Mchitarjan

Arsenal prý připravuje také příchod Malcoma z francouzského Bordeaux. Brazilec je považován za velký talent, ale je otázkou, zdali by byl schopen plnohodnotně nahradit jednoho z nejlepších křídelníků světa.

Fanouškům určitě zajímavěji zní jméno Pierra-Emericka Aubameyanga z Dortmundu, které se také dává do spojitosti s transferem do londýnského klubu. Gabonský útočník si údajně chce svým chováním vynutit přestup z německého klubu, ale ten není podle prohlášení trenéra Petera Stögera na pořadu dne.

"[Aubameyang] je hráčem BVB, trénuje a je v našich plánech pro nadcházející zápas," řekl v pondělí německým médiím.

TN.cz