Aktualizováno 3.7. 2017 12:08
hokej haló, tady rusko!

Hon na Jágra: Na veterána mají políčeno v Chabarovsku!

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia

Tři sezóny oblékal druhý nejproduktivnější hráč historie NHL dres floridských Panterů a o konci na poloostrově na jihu USA nechtěl slyšet. Jenže 45letému Jágrovi nebyla smlouva prodloužena a on se z města Sunrise, ve kterém klub sídlí, pakuje. Zájem o legendární "osmašedesátku" už je ale úplně jiný, než jako na vrcholu jeho kariéry. Nikdo z NHL se mu zatím neozval a výrazný zájem projevuje pouze Rusko.

"Chtěl jsem zůstat," řekl v rozhovoru pro místní noviny český hokejista. Ochoten byl vzít i místo ve třetí lajně, ale jednání ztroskotala jak na finančních požadavcích rodáka z Kladna, tak na novém směru, kterým se chce nově Florida ubírat. Generální manažer Tallon odtajnil, že chce jeho tým začít sázet hlavně na mladíky. Tým má táhnout Barkov, Huberdeau nebo Ekblad. V plánech by tak o tolik let starší Džegr nefiguroval.

„Všude, kam se podívám, čtu, že všem volným hráčům volá 10-12 týmů. Mně se neozval nikdo. Naopak já se snažím dovolat jim, ale nikdo to nebere,“ napsal ve čtvrtek na svůj Twitter. Jenže přesně to se teď děje a okolo Jágra se hromadí spíš spekulace, než nabídky z nejlepší hokejové ligy světa.

Jaromír Jágr slaví gól s o 20 let mladšími spoluhráči
Zdroj: Profimedia Jaromír Jágr slaví gól s o 20 let mladšími spoluhráči

Mezi potencionálními zájemci stále vyčnívá nový tým v NHL Las Vegas Golden Knights, které už přivedlo dva české Tomáše - Hyku a Noska. Dále se mluví i o newyorských Islanders, Olejářích z Edmontonu a rivalovi Floridy, blízké Tampě Bay Lightnings. Žádnou konkrétní nabídku ale Jágr zatím nedostal.


V úvahu přichází samozřejmě nejen setrvání za oceánem. Ve hře je i přesun na východ. Kluby KHL legendárního by rádi někdejšího hráče Omsku naverbovaly do svých řad, i když 64ti bodový Jágr v minulé sezoně preferuje první možnost. Lana hází českému hokejistovi zatím hlavně Chabarovsk, které poskytuje azyl už kolegům Kvapilovi, Jordánovi a Kolářovi.

Je otázkou, kam nakonec kroky olympijského vítěze z Nagana povedou. Jágr se chce i 5 let před padesátkou stále měřit s těmi nejlepšími, takže i když je stále živý také návrat do svého rodného Kladna, s největší pravděpodobností nevyjde. Ještě navíc, když Rytíři chybí v nejvyšší české soutěži.

dm TN.cz