Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.12. 2016 10:47
výměna trenérů škatulata hejbejte se

Holky si prohodily osudové muže! České tenistky mají nové trenéry

Petra Kvitová a Karolína Plíšková
Zdroj: Instagram

Tenistky Karolína Plíšková a Petra Kvitová už mají nové trenéry. Českou jedničku Plíškovou povede trenér David Kotyza a Kvitová se bude připravovat pod Jiřím Vaňkem.

Dá se říct, že holky si své trenéry vlastně prohodily. Kotyza, který nově povede Plíškovou totiž dříve dovedl Kvitovou se kterou během sedmiletého působení slavil dva wimbledonské triumfy.

 


„Po ukončení spolupráce s Jiřím Vaňkem jsem se domluvila s Davidem Kotyzou. Těším se na změnu a věřím, že mě David pomůže posunout se ještě výš.“ prohlásila Karolína Plíškové ke svému rozhodnutí.

 

Naopak Kvitová se svěřila do péče Jiřího Vaňka, se kterým se Plíšková po konci letošní sezony rozloučila.

 


„Pracovat s Jirkou začneme ve druhé polovině prosince. Jsem ráda, že celou přípravu na novou sezónu absolvuji s novým trenérem.“ slibuje si Kvitová od nové spolupráce.

 

Vaněk se na spolupráci s Kvitovou rovněž těsí a zároveň uvedl na pravou míru důvod ukončení spolupráce s Plíškovou.

 

„Práce s Petrou bude hodně zajímavá, vidím tam velkou příležitost. Je to hráčka, která patří do první světové desítky! Rád bych také uvedl na pravou míru nesmysly, které se objevily v některých médiích po oznámení mého rozchodu s Karolínou Plíškovou. Není to tak, že se mnou ukončila spolupráci Kája. A v žádném případně důvodem konce naší spolupráce nebyla neshoda na financích.“ vysvětlil Vaněk.

mm TN.cz