Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 27. 2. 2017
olympijská naděje žádná profesionálka

Prodavačka z večerky pobláznila atletiku! Titul z MČR a nový rekord

Simona Vrzalová
Zdroj: Profimedia

Pavel Maslák, Adam Sebastian Helcelet, Denisa Rosolová, nebo Zuzana Hejnová. Česká atletická elita se o víkendu představila na halovém mistrovství republiky v pražské Stromovce, ale šampionát měl jinou hvězdu. Simona Vrzalová doslova rozcupovala své soupeřky v závodě na 3000 metrů, splnila limit na mistrovství Evropy a ještě ke všemu překonala 19 let starý rekord!

Tahle holka z Českého Těšína není žádná profesionálka, ale v současnosti těžko najdete jméno, které by trenéři a fanoušci atletiky skloňovali častěji.

 

 

Simona přes týden prodává ve večerce v Českém Těsíně, kde pomáhá rodičům a od rána do večera stojí na nohou. Po práci ale sedne do auta a míří do Ostravy, kam dojíždí na atletický stadion a polyká tréninkové dávky. Jakmile pak o víkendu nazuje tretry, začnou se dít věci!

Simona Vrzalová
Zdroj: TN.cz Tady sympatická Simona pracuje.

Během víkendového halového šampionátu se postavila na start trati 3000 metrů a od výstřelu ze startovní pistole dala jasně najevo, že před sebe rozhodně nehodlá někoho pustit. Zvítězila nekompromisně stylem start-cíl a zlato bylo doma.

 

 

Druhé v cíli Lucii Sekanové, která se narozdíl od Simony připravovala v kolébce afrických běžců, keňském Itenu, nadělila téměř 20 sekund! Časem 9:04.84 navíc překonala český halový rekord, který od roku 1998 držela Andrea Šuldesová.

 

"Vůbec jsem nečekala takový čas," přiznala v cíli. "Trenér (Augustin Šulc) tedy říkal, že by to mohlo být i o něco rychlejší, ale jsem šťastná. Poslední čtyři kola už mi to opravdu nechutnalo. Je to sice limit, ale v Bělehradě poběžím určitě patnáctku," svěřila se po doběhu webu atletika.cz.

 

A kde, že se tenhle svěží vítr, nebo spíš vichřice v české kotlině vzala? Simona závodila už dřív a trenéři moc dobře věděli, jaký potenciál se v ní skrývá, ale v 17 letech s atletikou sekla. Po téměř deseti letech jí však začaly svrbět nohy a pohled na tretry ve skříni už nešel vydržet.

 

Na začátku loňského roku přišel comeback a každý jen valil oči. Počítejte pozorně, vždyť tahle skromná holka se stala národní šampionkou na 1500, 5000 metrů, na 10 kilometrů na silnici a k tomu přidala i zlato v krosu! Celkem čtyři republikové tituly a limit na OH v Riu unikl jen těsně. Zkrátka návrat z říše snů.
 

Simona Vrzalová
Zdroj: facebook Simona slaví titul mistryně republiky v běhu na 10 kilometrů.

 

Na našem území byste v současnosti jen těžko hledali univerzálnější atletku s takovým potenciálem, shodují se fanoušci.

 

Simonu čeká už tento pátek start v závodě na 1500 metrů na halovém mistrovství Evropy, které letos hostí Bělehrad. Její šance na medaili nejsou rozhodně zanedbatelné a kdo ví, třeba věčně usměvavou "holku z večerky" uvidíme na olympiádě v Tokiu.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hit Facebooku: Krásná překážkářka Denisa Rosolová vystrkuje zadeček. VIDEO

Běžkyně po tvrdém pádu šokovala všechny diváky. Podívejte se, co udělala!

Michal Markup Nova Sport
Reklama

 

Reklama