Aktualizováno 13.3. 2017 11:04
VIDEO neuvěřitelný zápas

217:14, nejdelší zápas historie! Hrdina při něm spořádal tři pizzy

Zdroj: YouTube.com

Zámořská NHL může tiše závidět. Nejdelším zápasem hokejové historie se po víkendu už nemůže pyšnit. Více než 80 let starý duel z duelu Detroit - Montreal Marroons, který trval 176 minut a 30 sekund byl překonán o tři čtvrtě hodiny!

Je to tak, rozhodující branka duelu Storhamar - Sarpsborg padla v čase 217:14, tedy na konci osmého prodloužení, nebo chcete-li v jedenácté třetině duelu. Hokejisté tak odehráli v kuse téměř čtyři utkání! Zápas začínal v šest večer a končil v půl třetí ráno.

Joakim Jensen klečí na střídačce a ulevuje křečím ve stehnech
Zdroj: facebook, facebook Storhamar Hockey Joakim Jensen klečí na střídačce a ulevuje křečím ve stehnech

Zápas svým gólem rozhodl Joakim Jensen a jak se svěřil, už po druhém prodloužení si myslel, že zápas nedohraje. "V pátém dějství jsem musel do kabiny, měl jsem křeče v obou stehnech. Ale nemyslím, že jsem byl jediný, koho zmohla únava," soukal ze sebe.

Nejdůležitější prý bylo udržet v těle energii. "Během zápasu nám kustodi doplňovali kabinu jídlem a pitím. Měli jsme hodně pizzy a těstovin. Mám pocit, že jsem snědl během zápasu tři chody," vysvětloval.

To také vysvětlovalo, proč během zápasu pomalu zavíral jeden kiosek vedle druhého. Na konci zápasu nebylo v hale možné nic koupit, ač na tribunách zůstalo pár stovek diváků.

Strohamar - Sparta, světový rekord v délce zápasu 217:14
Zdroj: facebook, facebook Sarpsborg Hockey Strohamar - Sparta, světový rekord v délce zápasu 217:14

Jenže série mezi Storhamarem a Spartou má pokračovat už v úterý. Na regeneraci sil tedy moc času nebude. A zděšení jsou i trenéři, kteří dokonce nabádali, aby duel skončil předčasně třeba jen remízou.

"Je prostě šílené, co se stalo. Je skoro neomluvitelné, že hráči museli hrát tak dlouho. Riziko zranění je velmi velké, kluci hráli hraně na fyzických možností a na ledě zůstali spíš jen vůlí. To by se nemělo stávat," stěžoval si v rozhovru pro Sportbladet trenér poražených Lenny Eriksson. Ulevil si ale i kouč vítězů: "Bylo to brutální, téměř nelidské," procedil Thore Saxrud. Své týmy budou muset připravit na pokračování.

Joakim Jensen právě ukončil zápas v čase 217:14
Zdroj: facebook, facebook Sarpsborg Hockey Joakim Jensen právě ukončil zápas v čase 217:14

Zápas ale měl i jednu úsměvnou dohru. Policie v Hamaru zaznamenala hlášení o jednom nezvěstném muži. Vyšlo najevo, že je jím právě hokejista, který bojoval o vítězství až do nočních hodin a rodina vůbec netušila, že se zápas hraje elitní norské ligy hraje tak dlouho...

Na závěr nezbývá ještě přidat statistiky zápasu:

Storhamar - Sparta Sarpsborg 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
Branky: 39. De La Rose, 217:14 Jensen - 43. Knold.