Hokej Šílené skóre

Hokejový výsledek 66:0? Kuriózní, třetiny navíc trvaly jen 15 minut!

Manchester Storm
Zdroj: facebook

Hitem internetu se staly výsledky z hokejových soutěží mládeže ve Velké Británii. Zejména ten, který svítil na tabuli po konci zápasu mezi Billinghamem a Manchesterem. Hosté vyhráli 66:0 a poměr střel byl 151:0. Vše je o to kurióznější, že se tato soutěž hráčů do 13 let hraje na pouze 3x 15 minut.

Říkáte si, že Manchester hrál proti prázdné bráně a bez soupeře? Až tak bizarní to být nemohlo. Vždyť domácí gólman úspěšně pochytal 85 střel. Nicméně 66 puků lovil ze své brány. Těžko říct, jak ten zápas mohl vypadat.

Vychází to tak, že každou minutu musel padnout v průměru 1,5 gólu, a že Manchester vyslal na bránu každou minutu více než 3 střely. Jestli vás zajímá, jak vypadal oficiální zápis z utkání, můžete se podívat ZDE.

Šílených výsledků bylo během soboty v Anglii více:

Výsledky anglických mladíků

Na zápis do Guinnessovy knihy rekordů to však stačit nebude. Nejvyšším výsledkem v hokejové historii je stále výsledek utkání ženské hokejové reprezentace Slovenska, která porazila Bulharky na olympijské kvalifikaci v roce 2008 poměrem 82:0.

Nebyl to jediný neobvyklý výsledek z hokejové soboty na britských ostrovech. Gólové hody byly také v zápase Suttonu a Solihullu (12:8) a takové skóre 3:11 či 9:1 už v tomto případě nikoho neohromí.