Aktualizováno 25.2. 2018 08:40
zoh 2018 olympijský turnaj

Hokejové zlato z Koreje mají Rusové. Němci senzaci nedotáhli

Hokejisté Ruska na ZOH 2018

Výběr hráčů Ruska získal na olympijských hrách v Koreji zlaté medaile. Finálový souboj s Německem ale zachránil favorizovaný tým až 56 sekund před koncem díky brance Guseva. Rozhodující gól ha 4:3 v prodloužení dal Kaprizov v 10. minutě nastavení.

Olympijské zlato získala sborná po 26 letech. Od triumfu v Albertville dosáhli Rusové na stříbro v Naganu 1998 a bronz v Salt Lake City 2002.

Vysoce favorizované mužstvo olympijských sportovců z Ruska zachránilo finálový zápas vyrovnáním na 3:3 necelých 56 vteřin před koncem třetí třetiny, kdy se v oslabení při hře bez brankáře trefil Nikita Gusev. Ten v utkání dvakrát skóroval a na zbývající dva góly nahrál. O devátém olympijském zlatu sborné rozhodl v čase 69:40 v přesilovce útočník Kirill Kaprizov.

Poražení Němci musejí dál čekat na nejcennější medaili z velké akce. Stříbro je pro ně nejlepším výsledkem pod pěti kruhy a třetí olympijskou medailí po bronzech z let 1932 v Lake Placid a 1976 v Innsbrucku.

Muži - finále:
OSR - Německo 4:3 v prodloužení (1:0, 0:1, 2:2 - 1:0)

Branky: 20. Vojnov (N. Gusev, Kaprizov), 54. N. Gusev (Kaprizov, Dacjuk), 60. N. Gusev (Zub, Kaprizov), 70. Kaprizov (N. Gusev, Vojnov) - 30. Schütz (Macek, Hager), 54. Kahun (Mauer, Ehliz), 57. J. Müller (Ehliz, Hördler).