Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.5. 2017 11:12
ms 2018 hokejová krajina

Hokejové Slovensko hledá dno. Po další prohře se musí bát sestupu

Julius Hudáček a branka Slovenska
Zdroj: Profimedia
Julius Hudáček a branka Slovenska

Hokejová krize na Slovensku zřejmě ještě není na úplném vrcholu. Národní tým hrdé země, která před 15 lety slavila titul mistrů světa a před sedmi lety hrála semifinále olympijského turnaje, nyní místo pokukování po play off spíš hraje o záchranu.

Těžko vinit hokejisty, co jsou na ledě. Trenér Zdeno Cíger sestavil tým z dostupných hokejistů, možná trochu překvapila jen absence gólmana Marka Čiliaka, který brněnské Kometě vychytal mistrovský titul.


A na světovém šampionátu přišly už od prvních zápasů slušné direkty. Tím prvním náznakem, že se blíží průšvih, bylo zahrání slovinské hymny místo slovenské.

Anketa

Udrží se Slovensko v elitní skupině MS?

Hlasovalo 161 lidí.

Slováci ve svém úvodním utkání zachránili zápas s Itálií jen 64 sekund před koncem třetí třetiny a nakonec s outsiderem slavili vítězství v prodloužení. Málokdo to možná tuší, ale zřejmě právě tenhle obrat bude pro Slovensko spásou. Kdyby Italové zápas dovedli do vítězného konce, Slováci by nyní byli na dně tabulky a hrozil by jim sestup.

Marek Miklík
Zdroj: Profimedia Marek Miklík

Prohráli totiž i duely s Lotyšskem a nakonec i s Dánskem. A jestliže se Slovensko čílilo, že jim v duelu s Lotyšskem sudí neuznali regulérní gól, tak v následném utkání s Dánskem zase český videorozhodčí tuhle křivdu napravil, protože tentokrát Slováky skandálním rozhodnutím zachránil.


Tak jako tak čeká na Slovensko nyní duel s domácím Německem a pak už jen silná trojka Švédsko, USA a Rusko. Kolik svěřenci Zdena Cígera udělají bodů? Těžko hádat, ale zdá se, že spíš také po večerech budou sledovat snažení Itálie, aby náhodou s někým nevyhrála...


Pak by se opravdu černý scénář mohl naplnit...

ram TN.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.