Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 27. 4. 2018
extraliga to tu ještě nebylo

Hokejová Sparta šokuje! Klub by mohl posílit legendární Uwe Krupp

Uwe Krupp
Zdroj: Profimedia

Tak to vypadá na pořádnou bombu! Hokejová Sparta totiž jedná o příchodu nového trenéra, kterým by měl být Němec Uwe Krupp! Ano, ten Krupp, který vyhrál dva Stanley Cupy a vedl německou reprezentaci. Vedení Sparty už vydalo i oficiální prohlášení, kde uvedlo, jak se věci mají.

Není úplně obvyklé, aby v české lize působil zahraniční kouč. Ostatně je tomu tak podobně i v tuzemské fotbalové soutěži a angažování zahraničních trenérů většinou skončí neslavně - viz. případ Andrea Stramaccioni ve fotbalové Spartě.

 

Ale zpátky k hokeji. V posledních dnech se mezi hokejovými fanoušky proslýchalo, že by tým HC Sparta Praha měl převzít bývalý německý obránce a pozdější trenér Krupp. To ostatně potvrdil i mluvčí klubu Tomáš Zetek pro idnes.cz.

 

"Můžu potvrdit, že jsme v kontaktu s agenturou, která pana Kruppa zastupuje. Stojíme o jeho služby, nicméně zatím není nic dohodnuté. O posunech v jednání budeme veřejnost informovat,“ prozradil Zetek novinářům.
 

14

GALERIE: Německý trenér Uwe Krupp by mohl posílit pražskou Spartu

Zdroj: Profimedia

Uwe Krupp

Hodnocení:

Netrvalo dlouho a v pátek se k případné trenérské posile vyjádřilo i vedení aktulálně šestého celku extraligy. To si můžete přečíst zde, nebo na jejich oficiálních stránkách.

Facebook hokejové Sparty
Zdroj: facebook

Kruppovi v berlínském Eisbärenu končí smlouva a klub mu sice nabídl novou, ale on prohlásil, že budoucnost bude řešit později. Teď nezbývá než netrpělivě čekat, jak se rozhodne.

mm TN.cz