Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 3. 10. 2017
LM Základní skupina

Hokejová Liga mistrů: Liberec si zajistil play off. Třinec prohrál!

HC Davos vs. Bílí Tygři Liberec
Zdroj: ČTK

Liberec porazil v pátém utkání základní skupiny Ligy mistrů 4:3 švýcarský Davos. Tím si Bílí Tygři zajistili účast v play off. Hokejisté Třince naopak padli a to 1:2 po nájezdech na ledě švédského HV71. Stále však v základní skupině drží druhé místo.

První třetina branky nepřinesla, za to od druhé už to padalo do obou sítí. Skóre otevřel Dominik Lakatoš, který využil přesilovou hru. Za hosty však dokázal vyrovnat Američan Broc Little. Pak dvakrát slavili Bílí Tygři. Nejprve po brance Martina Bakoše, podruhé po zásahu Lukáše Jaška.

 


Od té doby Davos jen stahoval a cítil šanci. Na jednogólové manko to stačilo - snižoval Samuel Walser. Hra bez brankáře ale nevyšla. Výhru do prázdné brány pojistil Michal Bulíř v poslední minutě. Devět vteřin po něm udělal ze zápasu ještě drama Kessler, ale Liberec si dokázal jednogólový náskok udržet a vyhrál.

 

Zápas Třince, který hrál na ledě švédského HV71, dospěl za stavu 1:1 až do nájezdů. V těch se za český tým trefil jen Zbyněk Irgl. Na straně domácích však byli úspěšní střelci hned tři. Vítězný gól si připsal David Ullström, který byl i jediným úspěšným střelcem Švédů v základní hrací době.
 

 

Výsledky českých týmů v dnešních zápasech Ligy mistrů:

Liberec - Davos 4:3
HV71 - Třinec 2:1 po nájezdech

lju TN.cz