Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 11. 2017
hokej Likvidační zákrok

Hokejová brutalita: Manažer nařkl soupeře z pokusu o vraždu!

Zraněný hráč Brynäs
Zdroj: profimedia.cz

Těžko uvěřitelný závěr mělo utkání hokejové Ligy mistrů mezi švédským Brynäs a německým Mannheimem. Hosté neunesli vyřazení ze soutěže a na konci duelu si začali vybíjet zlost nad soupeřem způsobem, nad kterým zůstává rozum stát. Za brutální faul na jednoho ze svých svěřenců dokonce trenér Švédů obvinil agresora z pokusu o vraždu!

Hokejová Liga mistrů v úterý utrpěla další tvrdou ránu. Nejenže se od doby svého vzniku potýká s nezájmem fanoušků, teď její pověsti ublížili i samotní hráči. Ti německého celku Adleru Mannheim, kteří se v závěru duelu s Brynäs chovali jako divá zvěr.

K nepříčetnosti je vyburcoval gól domácích, kteří v 58. minutě využili přesilovku pět na tři a vyrovnávací trefou na 1:1 směřovali k postupu do další fáze soutěže. Hosté ale mohli pořád ještě skórovat, místo snahy o další gól se však soustředili na něco zcela jiného. Zajímalo je jen to, jak co nejvíc zranit soupeře! 
Hned 25 trestných minut dostal za nerovný souboj s jedním z domácích Mark Stuart, v samém závěru se pak zákeřným faulem na hlavu provinil Nikolai Goc. Vskutku likvidační zákrok odporného charakteru ale předvedl hlavně italský pořízek Thomas Larkin!

Ten si u brány počíhal na nic netušícího Daniela Pailleho a nemilosrdným úderem do hlavy ho poslal přímo k ledu. A to v momentě, kdy se Paille otáčel, takže o zákeřném ataku neměl ani ponětí.

"Nic takového jsem ještě neviděl. Byl to pokus o vraždu!" vzkázal rozzuřený sportovní ředitel Brynäs Stefan Bengtzén. "Tímhle zákrokem mu mohl ukončit kariéru," nechápal ani kouč domácích Tommy Sjödin.
Štěstí je, že se Paillemu nic vážného nestalo. Z hrůzostrašného faulu na svou osobu byl však pochopitelně v šoku. "Za 14 let v hokeji se mi tohle ještě nikdy nestalo. Larkinovi by měli zakázat hrát ve všech soutěžích," láteřil rozzlobeným hlasem po utkání, které Brynäs gólem do prázdné brány nakonec vyhrál 2:1.

Disciplinární komise však překvapivě měla zcela jiný názor. Stuartovi s Gocem dala trest na jeden zápas, Larkinovi na pouhé tři. Vzhledem k vyřazení si navíc všichni tři hříšníci svůj trest odpykají až v příští sezoně...

fre TN.cz