Aktualizováno 9.1. 2017 14:00
NHL Chvíle strachu

Hokejisté Dallasu byli v ohrožení! Uvnitř jejich letadla se objevil kouř

Ilustrační foto (paluba letadla s kouřem a hráči Dallas Stars)
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto (paluba letadla s kouřem a hráči Dallas Stars)

Chvíle strachu prožili hokejisté Dallasu. Při cestě na zápas ze St. Louis do Los Angeles se v kokpitu jejich letadla objevil kouř. Boeing 737 s celkem padesáti pasažéry musel nouzově přistát. Hráčům probleskly hlavou nehody, které se staly jejich kolegům.

Hokejisté Dallasu spolu s dalšími pracovníky klubu prožili při své cestě ze St. Louis do Los Angeles na palubě jejich letadla nepříjemné chvilky. Kvůli kouři v kokpitu nouzově přistávali. Není to tak dávno, co se zřítilo letadlo s fotbalisty brazilského klubu Chapecoense, kdy přežili pouze tři hráči.

 

 

Tentokrát naštěstí všechno dobře dopadlo. "Všichni jsou v bezpečí," ujistil fanoušky mluvčí Dallasu Ben Fromstein. Tak tomu bohužel nebylo 7. září 2011, kdy se zřítil Jak-42D s ruským hokejovým týmem Lokomotiv Jaroslavl. Ze 45 osob přežil jen letový inženýr, ostatní, včetně českých reprezentantů Josefa Vašíčka, Karla Rachůnka a Jana Marka, či Slováka Pavola Demitry, zemřeli.

 

 

V letadle Dallasu byli i Radek Faksa s Jiřím Hudlerem. "Kouř mohl být způsoben problémem v elektrotechnice," řekl zámořským médiím Mike Mavrogeorge. Po nouzovém přistání pak tým Stars přestoupil do jiného letadla a doletěl do Los Angeles. Utkání s Kings je čeká v úterý od 4:30 českého času.

 

lju TN.cz