Publikováno 17. 12. 2017
hokej hokej

Hokejisté zdolali Švédsko 4:1 a v Moskvě skončili druzí

Česká hokejová reprezentace

Čeští hokejisté porazili na Channel One Cupu v Moskvě Švédsko 4:1 a na turnaji skončili druzí. Přestože za tři zápasy ztratili jen bod, ještě lépe si vedli domácí Rusové, kteří porazili Finsko 3:0.

Češi získali v první třetině dvoubrankový náskok díky obránci Vojtěchu Mozíkovi a útočníkovi Michalu Řepíkovi, jenž proměnil přesilovku a trefil se potřetí na turnaji.

Švédové snížili v úvodu závěrečné části, kdy se prosadil rovněž v početní výhodě Joakim Lindström. V 55. minutě ale vrátil národnímu týmu dvoubrankový náskok kapitán Martin Erat a při power play soupeře pojistil výhru první reprezentační trefou Andrej Nestrašil.

Čeští hokejisté vyhráli všechny tři zápasy na turnaji Euro Hockey Tour poprvé od prosince 2013. Tehdy se jim to podařilo rovněž na Channel One Cupu, který se hrál v Soči.

ČR - Švédsko 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 13. Mozík (Vondrka, Jan Kovář), 16. Řepík (Vondrka, Mozík), 55. M. Erat (Kolář, Jan Kovář), 58. Nestrašil (Koukal, M. Erat) - 41. J. Lindström (S. Kronwall, Zackrisson). Rozhodčí: Gofman, Olenin - Palej, Sysujev (všichni Rus.). Vyloučení: 8:3, navíc Junland (Švéd.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 8870.