nova sport play-off nhl

Hokejisté Chicaga končí! Nashville a Pittsburgh postupují dál

Nashville Predators
Zdroj: NHL media

Hokejisté Nashvillu porazili ve 2. kole play off NHL Chicago 4:1 a sérii vyhráli se přehledem 4:0 na zápasy. Pittsburgh zvítězil nad Columbusem 5:2 a v sérii 4:1. Kousek od postupu jsou New York Rangers, kteří uspěli v Montrealu 3:2 v prodloužení a stejně vedou i na zápasy.

Chicago, vítěz Západní konference, je teprve třetím týmem v historii, který jako nejlepší celek své konference po základní části nevyhrál v 1. kole play off ani zápas. Montreal byl takto v roce 1981 vyřazen Edmontonem a v roce 1993 to byli rovněž Blackhawks se St. Louis.

Hlavním strůjcem úspěchu Nashvillu byl brankář Pekka Rinne, který v celé sérii inkasoval pouze třikrát. V závěrečném duelu pochytal 30 střel soupeře, v jehož dresu poprvé naskočil obránce Michal Kempný.

Jediný gól Blackhawks vstřelil Jonathan Toews, který v 55. minutě snižoval na 3:1. Dvěma trefami přispěl k vítězství Predators Roman Josi, jenž ve 30. minutě otevřel skóre zápasu a v 51. minutě dával gól na 3:0.

Pittsburgh získal proti Columbusu do 24. minuty vedení 3:0. Hosté pak sice dvěma góly v rozmezí tří minut snížili na jednobrankový rozdíl, Penguins ale ve třetí třetině během 59 sekund utekli na skóre 5:2 a výhru si pohlídali. Významně se na ní podílel brankář Marc-Andre Fleury, který si připsal 49 zákroků.

Montreal nad Rangers dvakrát vedl 1:0 a 2:1, hosté ale vždy dokázali odpovědět. O jejich výhře pak rozhodl v 15. minutě prodloužení svým prvním gólem v letošním play off Mika Zibanejad.

Výsledky 1. kola play off NHL:

Východní konference - 5. zápasy:

Montreal - New York Rangers 2:3 v prodl. (stav série 2:3), Pittsburgh - Columbus 5:2 (konečný stav série 4:1).