Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 31.10. 2016 19:33
Smrt Nešťastná náhoda

Hokejbalový svět truchlí. Zemřel jeden z nejlepších hráčů na světě!

Libor Topolánek
Zdroj: facebook

Hokejbal se o víkendu zahalil do černých barev. Nešťastnou náhodou totiž zemřel jeden z nejlepších českých hokejbalistů Libor Topolánek. Hráč, který se stal pětinásobným mistrem extraligy či dvojnásobným mistrem světa. Stačilo šlápnout jen o kousek vedle a k tragédii možná nemuselo dojít.

Famózní útočník se narodil ve Vsetíně. V době, kdy na Valašsku vyrůstal, slavil místní hokejový klub jeden úspěch za druhým. Libor Topolánek se však dal na hokejbal a později se ukázalo, že to byla dobrá volba. Z druhé nejvyšší soutěže si ho do extraligy vytáhlo Kladno, kde za pět let slavil hned třikrát titul. Další dva zlaté triumfy získal s rovněž extraligovou Vlašimí.

 

 

Poté, co vlašimský klub plný hvězd zmizel z hokejbalové mapy, musel Topolánek vymýšlet, kam bude dál směřovat. I přes nabídky ze zahraničí si vybral pražský Kert Park. Hlavní město stále rád poznával a to se mu o víkendu stalo osudným. Když si chtěl pořídit fotku ze střechy jednoho smíchovského domu, špatně šlápl a zřítil se do světlíku. Pád i přes rychlý zásah záchranné služby nepřežil. Bylo mu pouze 33 let.

 

 

"Ve 14:36 řešili dispečeři tísňové volání muže ze střechy domu ve Zborovské ulici. Jeho kamarád se měl propadnout větrací šachtou. Na místo okamžitě vyrazila lékařská i záchranářská posádka, které byly poblíž," uvedl pro TN.cz mluvčí záchranné služby Dominik Horn.

 

 

Zesnulému hokejbalistovi stále vyjadřují soustrast na sociálních sítích spoluhráči, protihráči, ale těžká zpráva zasáhla i hokejového útočníka Petra Vampolu. "Tento zápas jsem chtěl moc a moc vyhrát, včera mi totiž tragicky zemřel velmi dobrý kamarád," řekl Vampola o Topolánkovi po utkání jeho Mladé Boleslavi, které pomohl k výhře 5:1 ve Zlíně třemi asistencemi. Věnoval je právě svému kamarádovi.

 

 

V letošní sezoně Libor Topolánek znovu nastupoval za HC Kert Park Praha. Za devět utkání nasbíral 11 bodů. Stále mu tak v kanadském bodování patří sedmá příčka. Žádné další starty však už bohužel nepřidá.
 

lju TN.cz