Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 31.10. 2016 19:33
Smrt Nešťastná náhoda

Hokejbalový svět truchlí. Zemřel jeden z nejlepších hráčů na světě!

Libor Topolánek
Zdroj: facebook

Hokejbal se o víkendu zahalil do černých barev. Nešťastnou náhodou totiž zemřel jeden z nejlepších českých hokejbalistů Libor Topolánek. Hráč, který se stal pětinásobným mistrem extraligy či dvojnásobným mistrem světa. Stačilo šlápnout jen o kousek vedle a k tragédii možná nemuselo dojít.

Famózní útočník se narodil ve Vsetíně. V době, kdy na Valašsku vyrůstal, slavil místní hokejový klub jeden úspěch za druhým. Libor Topolánek se však dal na hokejbal a později se ukázalo, že to byla dobrá volba. Z druhé nejvyšší soutěže si ho do extraligy vytáhlo Kladno, kde za pět let slavil hned třikrát titul. Další dva zlaté triumfy získal s rovněž extraligovou Vlašimí.

 

 

Poté, co vlašimský klub plný hvězd zmizel z hokejbalové mapy, musel Topolánek vymýšlet, kam bude dál směřovat. I přes nabídky ze zahraničí si vybral pražský Kert Park. Hlavní město stále rád poznával a to se mu o víkendu stalo osudným. Když si chtěl pořídit fotku ze střechy jednoho smíchovského domu, špatně šlápl a zřítil se do světlíku. Pád i přes rychlý zásah záchranné služby nepřežil. Bylo mu pouze 33 let.

 

 

"Ve 14:36 řešili dispečeři tísňové volání muže ze střechy domu ve Zborovské ulici. Jeho kamarád se měl propadnout větrací šachtou. Na místo okamžitě vyrazila lékařská i záchranářská posádka, které byly poblíž," uvedl pro TN.cz mluvčí záchranné služby Dominik Horn.

 

 

Zesnulému hokejbalistovi stále vyjadřují soustrast na sociálních sítích spoluhráči, protihráči, ale těžká zpráva zasáhla i hokejového útočníka Petra Vampolu. "Tento zápas jsem chtěl moc a moc vyhrát, včera mi totiž tragicky zemřel velmi dobrý kamarád," řekl Vampola o Topolánkovi po utkání jeho Mladé Boleslavi, které pomohl k výhře 5:1 ve Zlíně třemi asistencemi. Věnoval je právě svému kamarádovi.

 

 

V letošní sezoně Libor Topolánek znovu nastupoval za HC Kert Park Praha. Za devět utkání nasbíral 11 bodů. Stále mu tak v kanadském bodování patří sedmá příčka. Žádné další starty však už bohužel nepřidá.
 

lju TN.cz

Diskuze

31.10. | 14:07 pichav
-13
Náhlasit nevhodný komentář
TEDA ALE FOTIT PRAHU !!!!! TO ECHT UCHYLNE !!!!! CO TAM ASI ???!!!! TAK FOTIT !!!! KOLIK JE TAM MODRYCH ZON NEBO AUT ????!! NEBO PANELAKY !!!!! JO KDYSI KDYZ BYLA JESTE PRAHA KRASNA STOVEZATA !!!! ALE TED ??? JESTE TI PRAZACI K TOMU !!! POSLAT JE VSECHNY ZALEZT DO TOHO TUNELU !!!! BLEEENKA !!!!
31.10. | 14:05 pichav
-16
Náhlasit nevhodný komentář
NEKDO SE MINE POVOLANIM !!! A TYHLE VIPKY SE VYPNOU V JINEM POVOLANI !!! SUMACHR SE NEZABIJE V F1 ALE NA PRKNECH !! ECH !!! HARRY HOUDINI SE NEUTOPI V KLECI IKDYZ SI O TO XKRAT ZADAL PRECI ALE RANOU DO BRICHA !!! TOMUHLE BY SLUSEL PUK DO HLAVY !!! A SKONCI PRI FOCENI SI KRAJINEK !!!! TO JE OSTUDA !!