Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 8. 2017
Na ostrůvku Sportovní sen

Hokejbalový ráj? Tento stadion na exotických Bermudách! FOTO

Bermudy hokejbal
Zdroj: Twitter

Srdce hokejbalistů zaplesá při pohledu na stadion, který je vybudovaný na Bermudských ostrovech. Ty jsou do počtu obyvatel velké zhruba jako Kladno nebo Most, mají přes 65 tisíc obyvatel. I tak hrají skupinu B mistrovství světa a letos se reprezentace Bermud objevila i v Pardubicích v rámci světového šampionátu. Nádherný hokejbalový stánek si můžete prohlédnout v galerii v tomto článku.

Hokejbal hrají ve srovnání s hokejem různé exotické země. K elitním reprezentacím patří mimo Česko, Slovensko či Kanadu také Indie, Pákistán, Portugalsko či Řecko. Jenže v posledních čtyřech jmenovaných zemích byste hokejbalové stadiony těžko hledali. Liga se v nich totiž nehraje a národní tým povolává do svých řad většinou Kanaďany, kteří mají kořeny v těchto zemích.

 

 


Podstatně slabší národní tým mají Bermudské ostrovy. Za to však vybudovali na nádherném útesu moderní hokejbalový ráj. Má plastový povrch i fungl nové mantinely. Najdete ho v hlavním městě Hamilton u pláže Deep Bay. A takhle to tam vypadá...

 

17

GALERIE: Hokejbalový ráj? Tento stadion na exotických Bermudách!

Zdroj: Twitter

Bermudy hokejbal

Hodnocení:

 

Rozloha Bermudských ostrovů je 54 km² (rozloha hlavního města Prahy je pro srovnání 496,15 km², České republiky pak 78 866 km²). Bermudy najdete v Atlantském oceánu.

lju TN.cz