Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 31. 1. 2018
politika nová role gólmana

Hnilička je státním zmocněncem! Pro sport bude řešit finance

Milan Hnilička
Zdroj: Profimedia
Milan Hnilička

Poslanec a bývalý hokejový brankář Milan Hnilička se stal vládním zmocněncem pro sport. Funkce se ujme oficiálně začátkem března, předtím skončí u hokejového národního týmu. Olympijský vítěz z Nagana by se měl starat o strategii sportu a jeho financování.

Hnilička novinářům během jednání kabinetu řekl, že bude poradním orgánem pro ministerstvo školství, pracovat chce mimo jiné na novém zákonu o podpoře sportu.
 

Hnilička (za ANO) označil za svou klíčovou roli spolupráci s ministerstvem na dosud nevypsaných programech financování jednotlivých sportovních odvětví. "Aby bylo sportovní prostředí saturováno co nejrychleji," uvedl. Je podle něj třeba peníze dostat i do menších sportů, ale současně vybrat ty prioritní, ve kterých je Česko historicky úspěšné.
 

S vytvořením pozice vládního zmocněnce pro sport, který bude podřízený předsedovi vlády, počítá programové prohlášení menšinové vlády v demisi Andreje Babiše (ANO). Podle Hniličky dál platí plán osamostatnit financování sportu přes speciální agenturu. To bude ale na řadě až od roku 2020.

čtk TN.cz