Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.6. 2018 07:27
ms 2018 nenápadný nepřítel

Komáři ohrožují hráče na MS! Angličanům už docházejí repelenty

Hmyz na MS v Rusku
Zdroj: Profimedia

Doposud to nebylo tak zřejmé, ale během pondělního zápasu fotbalového mistrovství světa mezi Anglií a Tuniskem si toho už nešlo nevšimnout. Hráči byli často viděni, jak musí během utkání odhánět obtížný hmyz!

Všudypřítomní komáři obtěžovali hráče bez ohledu na jejich národnost. Například spasitel Anglie Harry Kane, který proti Tunisu vstřelil oba góly, si po zápase vyloženě stěžoval.
 


 

Ve Volgogradu to ale moc dobře věděli už dopředu a tak dva dny před zápasem poslali helikoptéry, které rozprašovaly chemické přípravky na blízké bažiny.

 

"Bylo to horší, než jsme před zápasem čekali. Měli jsme sice spreje proti hmyzu, které jsme použili i v poločase, ale ty komáry jsem měl v nose i v ústech," popisoval střelec obou gólů Angličanů svůj zážitek s hmyzem. Navíc měla mít Anglie problém s nedostatkem sprejů.
 

Fotbalisté museli použít repelentní přípravky proti hmyzu:


"Já o tom vůbec nevěděl, protože jsem se soustředil na hru,"
 kontroval hráč Tunisu Nabil Maaloul.

 

Vtipné přitom je, že místní úředníci požádali ještě před zahájením fotbalového šampionátu ministerstvo zahraničí, aby se do turistického průvodce napsalo, že byly "nasazeny chemické zbraně" proti hmyzu. Jenže po kauze otráveného ruského exšpiona Sergeie Skripala se nakonec dohodli, že by to nebylo úplně nejvhodnější.

mm TN.cz