Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 29.6. 2017 14:52
Hokej Zajímavý přehled

Hlinka ani Jágr ještě neskončí. Jsou i další aktivní Češi nad 40 let!

Jaromír Jágr a Jaroslav Hlinka
Zdroj: Profimedia
Jaromír Jágr a Jaroslav Hlinka

Kde jsou ty časy, kdy hokejisté a obecně sportovci končili kolem třicítky. Doba se posunula a s ní i hranice odchodu do sportovního důchodu. Vždy však záleží na štěstí a zdraví. Pokračovat s hraním se rozhodl ve čtyřiceti letech kapitán Sparty Jaroslav Hlinka, 45 let je Jaromíru Jágrovi, který jedná o nové smlouvě a druhou nejvyšší ligu hraje například i čtyřiačtyřicetiletý Pavel Kolařík.

Stále trápí mladší soupeře, někdy i ty, kteří by věkem mohli být jejich dětmi. Dále mají chuť do hokeje a pořád mají co nabídnout, i když jim už bylo čtyřicet, nebo se jim tyto kulatiny blíží. Jaroslav Hlinka bude i přes plánovaný konec kariéry dál pokračovat v extraligové Spartě, přitom je mu už 40 let.

 

Jaroslav Hlinka
Zdroj: Profimedia Jaroslav Hlinka

 


Stejně tak nehodlá končit ani Jaromír Jágr, který by měl každým dnem oznámit, co zamýšlí se svou hokejovou budoucností. Nejpravděpodobnější variantou je pokračování na Floridě. Když se však podíváme do dvou nejvyšších českých soutěží, najdeme i další aktivní hokejisty v úctyhodném věku.

 

 


Za Slavii ve druhé nejvyšší lize válí obránce Pavel Kolařík, kterému je 44 let. Za svou kariéru si vyzkoušel angažmá v NHL i reprezentaci. V extralize odehrál téměř 850 zápasů. Jen o rok mladší je Karel Plášek, který má ve stejné soutěži už podepsanou smlouvu na další ročník, bude dál hrát v Přerově.

 


O tom, jestli skončí nebo bude pokračovat, momentálně váhá Petr Ton. Jeden z nejlepších extraligových střelců historie odehrál sezonu v Kladně. Stejně jako on je zatím bez smlouvy a bez oficiálního ohlášení ukončení kariéry Jiří Burger a Petr Tenkrát. Těm je čtyřicet a také naposledy válčili za Rytíře.

 

Další přehled hráčů kolem 40 let:


40 let - Jaroslav Bednář (Hradec Králové), Petr Kadlec a Ondřej Kratěna (oba Plzeň)

39 let - Leoš Čermák (Brno), Ondřej Veselý (Zlín), Jaroslav Roubík (Ústí nad Labem), Petr Gřegořek (České Budějovice), Aleš Holík (Prostějov)

38 let
- Petr Sýkora (Pardubice), Lukáš Galvas (Olomouc), Jiří Šimánek (Hradec Králové), Václav Skuhravý (Karlovy Vary), Jan Novák (Slavia Praha), Roman Erat a David Dolníček (Třebíč)
 

lju TN.cz