Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 1. 2018
UFC Noc bojů

Historie se opakovala. Jacaré opět poslal Brunsona k zemi v 1. kole!

Jacare Souza a Derek Brunson
Zdroj: Profimedia
Jacare Souza a Derek Brunson

Pocit déjà vu museli mít po dnešním UFC zápase nejen hlavní aktéři, ale i diváci. Před šesti lety se Jacaré Souza a Derek Brunson poprvé střetli a pro tehdy mladého Brunsona to byl tvrdý střet s vyšší ligou. Šest let je však dlouhá doba a Brunson se stačil řádně vyvinout v nebezpečného zápasníka s KO údery. Dokázal však svého dřívějšího pokořitele aspoň ohrozit?

Jak Jacaré, tak Brunson byli před zápasem na křižovatce, z níž pouze pro jednoho z nich vedla cesta k možnému titulovému zápasu. Jacaré se sice vracel z tvrdé prohry od současného šampiona Whittakera, ale i tak mu náleží třetí příčka v žebříčku. Brunson si naopak svou cestu na vrchol stále prosekává a nedávná KO výhra nad bývalým UFC šampionem Machidou mu výrazně pomohla.

 

 

Očekávání byla, že Brunson má největší šance v prvním kole, takhle totiž v UFC vyřídil už sedm protivníků. Jacaré ovšem ovládá zbraně, které jsou schopny i takovou knokautovací mašinu, jakou Brunson je, neutralizovat. Brazilské jiu-jitsu už v minulosti znamenalo pro nebezpečné postojáře rychlý konec a právě Jacaré patří mezi jednoho z jeho nejlepších uživatelů ve střední váze.

 

 

Prognózy odborníků se shodovaly, o to více však museli být fanoušci překvapení, jak zápas skončil. Na začátku prvního kola se Jacaré a Brunson spíše oťukávali. Zkoušeli reakce toho druhého, Brunson spíše boxem a Jacaré nástupy na porazy. Po chvilce se Brunson začal prosazovat čím dál víc a tak byl Jacaré donucen k protiútoku. Ten vyvrcholil kopem na hlavu, po kterém se Brunson doklopýtal k pletivu, kde s ním zkušený Brazilec chladnokrevně naložil a pomocí dalších úderů donutil rozhodčího zápas ukončit. Stejně jako před šesti lety, tak Jacaré vítězí pomocí úderů, což se mu podařilo za jeho 15 let dlouhou kariéru teprve potřetí.

 

Velká vítězství si na galavečeru připsali i Gregor Gillespie a Andre Filli. Pro Filliho znamená skalp Dennise Bermudeze nejcennější výhru v jeho profesionální kariéře a dokazuje jeho progres za poslední rok. Gillespie divákům dokázal, že je pro lehkou váhu zápasníkem, s kterým je potřeba počítat. Svůj perfektní rekord prodloužil na 11-0 a my se můžeme těšit, jakého kvalitního soupeře potká příště. Prozatím totiž všechny přejel velmi přesvědčivě.

Lukáš Zduba TN.cz